تور روسیه

  • روسیه

  • ماهان

  • 15.700.000

  • زمستان 98
  • روسیه

  • ماهان

  • 8.690.000

  • 8 دی

همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید

021-71147

روسیه

سن پترزبورگ

به طور کلی معمولا گردشگران در فصل زمستان به این شهر نمی آیند. حتما می دانید که هوای روسیه چقدر سرد است و طبیعتا برای گردشگران که به این هوا عادت ندارند می تواند شرایط سختی به وجود بیاید. با این حال، اگر بخواهید برای تعطیلات سال نوی میلادی به این شهر بروید باید بدانید که سن پترزبورگ در این ایام پر از مسافران روسی می شود که از شهرهای دیگر این کشور به اینجا آمده اند و هتل ها را پر کرده اند!ژوئن )خرداد( زمان خوبی برای بازید از این شهر است مخصوصا اگر بخواهید پدیده شب های سفید سن پترزبورگ را از نزدیک ببینید، پدیده ای که در بین گردشگران بسیار محبوب است. اما باید بدانید که در این ماه ها هتل ها پر هستند و باید چندین ماه قبل زودتر هتل خود را رزروکرده باشید. اگر قصد شرکت در جشن ها را ندارید و فقط می خواهید به دیدن جاذبه ها و آثار هنری این شهر بیایید می توانید سفر خود را در ماه های خلوت تر بین سپتامبر تا اکتبر )شهریور و مهر( انجام دهید. سفر در فصل پاییز به شما این فرصت را می دهد تا رنگ های پاییزی شهر و خورشید طلایی را ببینید و به پارک ها و باغ های آن بروید که در پاییز واقعا رنگ های تماشایی ای دارند.

آب و هوا در سن پترزبورگ چگونه است؟

این شهر ۴ فصل دارد. بهار در آوریل و مه )فروردین و اردیبهشت( است. هوا به طور کلی گرم است با وجوداینکه شاید هنوز برف های زمستان بر روی زمین مانده باشد. اگرمی خواهید مطمئن باشید که سرما کاملا از بین رفته سفر خود را در مه )اردیبهشت( انجام دهید، در این ماه دمای هوا حدود ۰۱۱ درجه سانتی گراد است و باید همچنان لباس گرم بپوشید. تابستان شلوغ ترین فصل است چون شهر پر از گردشگر می شود. سال به سال دمای هوا فرق می کند با این وجود میتوانید دمای حدود 1۰ درجه سانتی گراد را انتظار داشته باشید. تابستان از ژوئن تا آگوست )خرداد تا مرداد(است و مخصوصا هوای جولای و آگوست )تیر و مرداد( گرم و مرطوب است. فصل پاییز از سپتامبر تا نوامبر )شهریور تا آبان (است. پاییز این شهر خیلی رنگارنگ و زیباست و دمای هوا هم خیلی خوب است. اگر از هوای برفی خوشتان نمی آید در ماه نوامبر به این شهر نیایید چون معمولا بارش برف از نوامبر شروع می شود . زمستان: زمستان از دسامبر)آذر( شروع و تا مارس )اسفند( طول می کشد. در زمستان شهر سرد و یخبندان و هوا گرفته است و دمای متوسط هوا به زیر صفر میرسد..

 

معماری

معماری ساختمان ها نقش بسیار مهمی در زیبای و جذابیت شهر دارد. سن پترزبورگ پر از قصرها و ساختمان هایی با معماری کلاسیک و رنگارنگ است. در حالی که در هر دو شهر کم و بیش بلوک های آپارتمانی شوروی وجود دارد اما در مسکو معماری زمان شوروی بیشتر دیده می شود. هر دو شهر کلیساهای باشکوه زیادی دارند اما در مسکو می توانید گنبدهای پیازی شکل بیشتری ببینید. مسکو ساختمان های مدرن بیشتری نسبت به سن پترزبورگ دارد بطوری که در منطقه مالی مسکو آسمان خراش های شیشه ای زیادی هست که نمونه های آن ها در سن پترزبورگ پیدا نمی شود. یوری لوژکف، شهردار سابق مسکو، علاقه زیادی به ساختمان های مدرن داشت و به همین دلیل در بین سال های ۰۹۹۱ تا 1۱۰۱ آنقدر در این شهر ساخت و ساز صورت گرفت که باعث شد بخشی از ظاهر کلاسیک آن از بین برود اما سن پترزبورگ همچنان ظاهری تاریخی دارد.

معماری

جاهای دیدنی مسکو و سن پترزبورگ:

مراکز دیدنی شهر مسکو عبارتند از: میدان سرخ، آرامگاه لنین، موزه آرموری، محوطه کاخ کرملین، تئاتر بلشوی، سیرک مسکو، موزه پوشکین، پارک ودنخا، موزه کا.گ.ب، آسمان خراشهای استالین، باغ گیاهان دارویی، موزه جنگ ومتروی مسکو و... ا مراکز دیدنی شهر سن پترزبورگ عبارتند از: موزه هرمیتاژ، قصر تابستانی پیترهوف ، تئاترهای باله، رقصهای روسی و سایر برنامه های هنری

دیدنی
 

گشت

• مراکز خرید شهر مسکو عبارتند از: خیابان تور سکایا، خیابان آربات جدید و قدیم، فرو شگاه مانژ، هندی کرافت،سینیور مال و... مراکز خرید شهر سن پترزبورگ عبارتند از: خیابان نفسکی و...

گشت

مراکز

• طول پرواز تهران تا مسکو حدود 1/۳ ساعت و از مسکو تا سن پترزبورگ حدود دو ساعت می باشد. • ساعت مسکو و سن پترزبورگ حدود نیم ساعت از تهران عقب تر می باشد. • واحد پول روسیه روبل می باشد که هر روبل به صد کوپک تقسیم می شود.

مراکز