×

باغ وحش بانکوک

یکی از شهرهای گردشگری پرجاذبه دنیا شهر بانکوک تایلند است. این شهر با مکان های تفریحی گوناگون و مناظر زیبا و دلفریب خود همه ساله تعداد بسیاری از مسافران و گردشگران را به سوی خود جلب می کند. یکی از مکان های تفریحی و پرطرفدار این شهر، باغ وحش بانکوک است. باغ وحش های متعددی در بانکوک و کشور تایلند وجود دارد که همگی جذاب و دیدنی هستند. باغ وحش دوزیت بانکوک یک پارک حیوانات با امکانات کامل است. در این پارک بیمارستان حیوانات، مرکز آموزشی، موزه حیات وحش و همچنین تراموا جهت گشت و گذار در آن وجود دارد. حیوانات متنوع و امکانات مناسب این پارک حیوانات موجب شده است که تعداد زیادی از توریست ها در هنگام مسافرت به تایلند از این مکان جالب و دیدنی بازدید کنند. تمساح مزرعه یکی دیگر از باغ وحش های بانکوک است که در آن به آموزش، نگهداری و پرورش حیوانات به خصوص تمساح پرداخته می شود. یک باغ وحش آبی بزرگ نیز در بانکوک وجود دارد که سیام نامیده می شود و در مرکز تجاری سیام قرار دارد. در اقیانوس مصنوعی سیام حیوانات گوناگون حتی جانوران نادر دریایی نیز نگهداری می شوند و این امر برای کودکان و بزرگسالان یک فضای آموزشی و هیجان انگیز به وجود آورده است. ما هم به جهت پرطرفدار بودن باغ وحش های بانکوک قصد داریم در مقاله حاضر درباره باغ وحش ها و ویژگی های آنها صحبت کنیم. 

ویژگی های باغ وحش تایلند بانکوک

باغ وحش دوزیت بانکوک تایلند که قدیمی ترین پارک حیوانات این شهر است یکی از گزینه های خوب جهت گشت و گذار خانواده ها به شمار می رود. این پارک کامل حیوانات با 1600 حیوان محلی و جهانی جزو یکی از جاذبه های خوب جهت بازدید خانواده ها است. تور باغ وحش بانکوک و بازدید از این مکان آموزشی و تفریحی برای کودکان و بزرگسالان جالب و شگفت انگیز است. قدم زدن در پارک و تماشای حیوانات گوناگون با ظاهر و حرکات متفاوت برای همه گردشگران و مسافران دیدنی است.یکی از مهمترین ویژگی باغ وحش بانکوک و جذابیت های آن، متنوع بودن بخش های این پارک است. بیمارستان حیوانات، مرکز آموزشی و موزه حیات وحش برخی از قسمت های این باغ حیوانات بوده که مورد توجه اغلب بازدید کنندگان قرار می گیرد. تنوع در تعداد این بخش ها به گونه ای است که برای دیدن همه آنها بهتر است یک روز کامل را اختصاص دهید. وسعت این پارک در حدود 188 هزار و 800 متر مربع است و در مرکز اداری شهر احداث شده است. مکان باغ وحش در منطقه ای واقع شده است که مسیر عبور بازدید اغلب جاذبه های توریستی شهر بانکوک است. مکان هایی نظیر: ساختمان پارلمان، کاخ چیترالادا و کاخ موزه آنانتا ساماکوم در اطراف پارک حیوانات قرار گرفته است و شما می توانید از این اماکن جالب و بناهای تاریخی نیز دیدن کنید. حیوانات با تنوع بسیاری در این باغ وحش نگهداری می شوند که برخی از آنها عبارتند از: کانگورو، پنگوئن، شتر، تمساح، شیر، ببر، اسب آبی، میمون و گوزن های آلبینو.

معرفی بخش های گوناگون باغ وحش دوزیت بانکوک تایلند

همانطور که گفتیم بخش های مختلفی در باغ وحش بانکوک وجود دارد و این تنوع بخش ها یکی از مهمترین جاذبه های آن محسوب می شود. حال می خواهیم در مورد بخش های این مکان گردشگری صحبت کنیم. یکی از بخش های اصلی باغ وحش بانکوک تایلند قسمت ساوانای آفریقا است که در آن شتر مرغ ها و زرافه ها نگهداری می شوند. در این بخش، اتاق گورخرها، خانه خزنده ها، تالار پرندگانی مانند: شاهین، باز، قرقاول و همچنین خانه فیل ها و حیوانات شب زی نیز به چشم می خورد. کمی آن طرف تر از این بخش، مکانی جهت تفریح و سرگرمی کودکان نیز در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از بخش های جذاب پارک حیوانات بانکوک به خصوص برای کودکان، غذا دادن به حیوانات است. امکان غذا دادن به حیواناتی مانند گورخرها، بزها و زرافه ها چند بار در طول یک روز در باغ وحش بانکوک وجود دارد. دریاچه زیبا و دلپذیر موجود در این پارک که امکان قایق سواری و غذا دادن به ماهی ها در آن نیز وجود دارد یکی دیگر بخش های جذاب این مکان است. فود کورت و کافه تریای بزرگ باغ وحش تایلند نیز مورد استقبال اغلب مسافران قرار می گیرد و شما می توانید مدتی را در آنجا استراحت کنید و از صرف انواع غذاها و دسرهای آن لذت ببرید. 

معرفی موزه باغ وحش بانکوک تایلند 

جالب است بدانید که یک پناهگاه زیرزمینی نیز در پارک دوزیت تایلند وجود دارد که علاقمندان به تاریخ از آن لذت می برند چرا که در این مکان تاریخ جنگ جهانی دوم روایت می شود. یعنی شما می توانید در این مکان، اطلاعاتی در مورد آسیب هایی که طی جنگ جهانی دوم به حیوانات و زیستگاه های آنها وارد شده است را کسب کنید و نکات آموزنده آن را به خاطر بسپارید. این بخش از باغ وحش دوزیت بانکوک مورد استقبال بزرگسالان قرار دارد. 

مطالبی دیگر در مورد باغ وحش دوزیت بانکوک

چنانچه می دانید پارک دوزیت حیوانات بانکوک یکی از بزرگترین باغ وحش های شهر ست. در وسط این باغ وحش یک دریاچه مصنوعی قرار دارد که زیبا و جذاب است. قسمت های مختلف حیوانات به گونه ای طراحی شده اند که در اطراف این دریاچه قرار گرفته اند. درختان سرسبز و زیبای این پارک یک استراحتگاه خوب برای توریست ها به وجود آورده اند. 
رستوران ها و کافه های مشهور و متعددی مثل: کی اف سی نیز در این پارک حیوانات واقع شده است و بازدید کنندگان می توانند در این مکان ها مدتی استراحت کنند و از خوردن غذاها و بستنی ها و کیک های لذیذ لذت ببرند. بعضی از گردشگران ترجیح می دهند که مواد خوراکی و غذاهای مورد نیاز خود را همراه بیاورند و یک پیک نیک به یادماندنی را نیز در این مکان برگزار کنند. 
لازم است بدانید که هزینه گشت و گذار در این باغ وحش بانکوک گران به حساب می آید. به همین دلیل پیشنهاد می شود جهت کاهش هزینه ها از نقشه کلی پارک استفاده کنید. با استفاده از نقشه و تصاویر باغ وحش بانکوک می توانید مکان های مورد نظر خود را پیدا کنید و صرفا به آن مکان ها بروید. نقشه باغ وحش بانکوک شامل تمام جزئیات سرگرمی ها و جاذبه ها، در ابتدای ورود با پارک و پس از پرداخت هزینه ورودی به شما ارائه می شود. 
ساعات کاری پارک دوزیت بانکوک از 8 صبح تا 6 بعدازظهر است که جهت فرار از شلوغی و ازدحام باید در ساعات اولیه به این پارک بروید. از وسایل لازم جهت گشت و گذار در این پارک عینک آفتابی، کلاه و قمقمه آب است. این باغ وحش 60 ساله هنوز هم یکی از گزینه های جذاب برای گردش های خانوادگی به شمار می آید. 

یک سرگرمی دیگر در باغ وحش دوزیت بانکوک

یکی دیگر از سرگرمی ها و تفریحات موجود در باغ وحش بانکوک امکان قایق سواری در دریاچه آن است. این دریاچه محل زندگی جانوران آبزی بسیاری است. امکان غذا دادن به ماهی های دریاچه برای کودکان در حین قایق سواری بسیار جذاب و دیدنی است.  

باغ وحش سافاری بانکوک

یکی دیگر از مکان های گردشگری که شما می توانید به آنجا رفته و لذت ببرید، باغ وحش سافاری بانکوک تایلند است. در این مکان هیجان انگیز و بسیار جالب، حیوانات به طور آزادانه زندگی می کنند و شما جهت دیدن آنها باید از ماشین های مخصوص آن استفاده کنید. پارک سافاری حیوانات در سال 1988 میلادی تاسیس شده و وسعت آن در حدود 200 هکتار است. تنوع و جذابیت این باغ وحش به طوری است که به عنوان یکی از معروف ترین باغ های حیوانات دنیا محسوب می شود. 
حیوانات گوناگونی مثل: لک لک، طاووس، شیر، ببر، زرافه، کرگدن و گورخر در این پارک نگهداری می شوند و شما جهت تماشای همه این جذابیت ها بهتر است یک روز تمام را به این امر اختصاص دهید. سافاری ورلد بانکوک تایلند دارای جذبیت های متعددی است که به برخی از آنها در ادامه می پردازیم.  

گردش در جنگل باغ وحش سافاری 

یکی از تفریحات جذاب در این سافاری ورلد بانکوک گردش در تور رفتینگ آن است. شما در این تور می توانید به جنگل رفته و با انواع حیوانات آبزی مثل کروکودیل ها آشنا شوید. 

مشاهده از نزدیک حیوانات وحشی و غذا دادن به آنها

یکی دیگر از هیجان انگیزترین امکانی که در باغ وحش بانکوک با سافاری وجود دارد، مشاهده نزدیک حیوانات وحشی و درنده مانند ببرها و شیرها است. شما می توانید با استفاده از ماشین های سافاری و حفاظ های آنها به راحتی به حیوانات درنده نزدیک شوید و به آنها غذا دهید. لازم به ذکر است که غذا دادن حیوانات توسط گردشگران باید از طریق غرفه های پارک و با هزینه های گردشگران صورت گیرد. امکان غذا دادن به حیوانات گیاهخواری مانند زرافه ها نیز در باغ وحش سافاری بانکوک وجود دارد. 

نمایش دادن فیل ها و دلفین ها یکی دیگر از جذابیت های پارک سافاری حیوانات

یکی از بامزه ترین نمایش های حیوانات توسط فیل ها انجام می شود. این فیل ها با ایستادن روی پاهای پشتی، نقاشی کشیدن و همینطور آب بازی، برنامه تفریحی جذابی را برای توریست ها اجرا می کنند. دلفین ها نیز با اجرای حرکات نمایشی جذاب خود در آب موجب تفریح و سرگرمی بازدید کنندگان می شوند. 

بوکس بازی میمون ها در باغ وحش سافاری تایلند

یکی دیگر از عجیب ترین و بامزه ترین نمایش ها در سافاری ورلد بانکوک نمایش میمون ها و بازی بوکس آنها است. این نمایش بیشتر برای کودکان جذاب است و در آن دو میمون با زدن سوت داور شروع به مبارزه می کنند. این بوکس بازی میمون ها سخت و خشن نیست و صرفا جهت خنده و سرگرمی کودکان به نمایش در می آید. یکی دیگر از نکات خنده دار این نمایش امتیاز دادن داوران به میمون ها است که موجب خنده و شادی مردم می شود.  

پرندگان رنگارنگ در باغ وحش سافاری

یکی دیگر از نکات جذاب باغ وحش بانکوک و زیبایی آن مربوط به پرندگان است. پرندگان زیبا و اهلی متنوعی در این پارک نگهداری می شوند که برخی از آنها در قفس و بعضی دیگر به طور آزادانه در کنار گردشگران حرکت می کنند. قوها، فلامینگوها و لک لک ها جزو پرندگان موجود در پارک حیوانات شهر بانکوک هستند. 

بخش آموزشی و نمایش مستند حیوانات در باغ وحش سافاری

یکی دیگر از بخش های جذاب باغ وحش، بخش نمایش مستند حیوانات است. در این بخش می توانید به تماشای تخم پرندگان و به دنیا آمدن جوجه ها بپردازید و از دیدن آنها لذت ببرید. 

رستوران و کافه در سافاری ورلد بانکوک

در پارک سافاری حیوانات تایلند مکان هایی جهت صرف غذا و مواد خوراکی دیگر نیز وجود دارد. در رستوران های این پارک با تهیه انواع غذاهای بین المللی از میهمانان پذیرایی می شود. کافه های متعددی نیز در این مکان قرار دارند که شما می توانید به آنجا بروید و انواع بستنی، آب میوه ها و نوشیدنی های دیگر را تهیه کنید و از خوردن آنها لذت ببرید. 

آشنایی با بزرگترین باغ وحش تمساح دنیا

یکی دیگر از مکان های جذاب شهر بانکوک، مزرعه تمساح است. این مزرعه در ده کیلومتری بانکوک است و در آن حیوانات مختلفی از جمله تمساح پرورش داده می شوند. تمساح ها را از دریاهای مختلف و حتی رود نیل به این مکان آورده اند و نگهداری می کنند. شما می توانید تمساح های چند سانتی متری و چند متری را در این باغ وحش بانکوک مشاهده کنید. یکی از دیدنی ترین قسمت های پارک تمساح ها، قرار دادن سر و دست تعلیم دهندگان حیوانات یا نوازندگان در داخل دهان حیواناتی مانند تمساح است. 
حیوانات دیگری مثل فیل، شیر، میمون، ببر و اسب آبی نیز در این پارک زندگی می کنند که نمایش برخی از آنها (راه رفتن روی طناب فیل ها، رقص یا اسکیت سواری حیوانات) مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.   

آشنایی با اقیانوس مصنوعی سیام

یکی دیگر از باغ وحش های بانکوک تایلند که مکانی جذاب برای توریست ها به حساب می آید، آکواریوم این شهر است. اندازه این آکواریوم بسیار بزرگ است به طوری که یکی از عجایب آبی دنیا به شمار می رود. مساحتی در حدود 10 هزار متر مربع و حجم آب 5 میلیون لیتر امکان نگهداری حیوانات دریایی بزرگ و عظیم الجثه را در اقیانوس سیام می دهد. در واقع متراژ سیام در حدود سه برابر استخرهای المپیک و دو برابر مرکز خرید پاراگون تایلند است. حیوانات این آکواریوم متنوع هستند به طوری که برخی از حیوانات آبی نادر نیز در آن نگهداری می شوند. در این تونل 270 درجه ای زیر آب، مرگبارترین شکارچیان آبی وجود دارند و شما می توانید به راحتی و بدون هیچگونه خطری، آنها را مشاهده کنید. کوسه های بزرگ و حیوانات درنده دیگر در اقیانوس سیام در حال گردش هستند و در میان جانوران دریایی دیگر شنا می کنند. با مشاهده آکواریوم سیام می توان با نحوه زندگی جانوران دریایی آشنا شد و اطلاعات مناسبی به دست آورد. جالب است بدانید که اقیانوس آب سیام به سه بخش تقسیم می شود که در یک بخش آن می توانید موجودات دریایی را لمس کنید که بخش بسیار جذابی است. در قسمت دیگر سیام امکان غذا دادن به حیوانات و بخش دیگر آن صرفا برای مشاهده جانوران اختصاص داده شده است. در این باغ وحش بانکوک دستگاه واقعیت مجازی 25 دقیقه ای نیز وجود دارد و شما می توانید مانند واقعیت، لباس غواصی بپوشید و در کنار جانوران شنا کنید که بسیار جذاب و دیدنی است. 

تنوع جانوری در باغ وحش آبی بانکوک تایلند

در آکواریوم یا باغ وحش آبی سیام تنوع جانوران بسیار زیاد است و این تنوع به حدود بیش از 30 هزار نوع حیوان دریایی می رسد. یعنی می توانید همه گونه جانور آبی را در این اقیانوس مشاهده کنید. با عبور از این تونل انواع نهنگ ها و کوسه های وحشتناک را بالای سرتان می بینید و همچنین اختاپوس ها و خرچنگ های عنکبوتی بزرگ، پنگوئن های آفریقایی و ستاره دریایی را مشاهده می کنید. 

تور بازدید از باغ وحش بانکوک تایلند

به جهت جذابیت فراوان باغ وحش های شهر بانکوک اغلب آژانس های مسافرتی بازدید از این باغ وحش ها را نیز جزو برنامه های سفر خود قرار می دهند. هزینه های ورودی پارک های حیوانات تایلند با یکدیگر متفاوت است و برای هر کدام هزینه های گوناگونی دریافت می شود. شما می توانید جهت تور ارزان باغ وحش بانکوک به سایت های معتبر آژانس های مسافرتی مراجعه کنید و قیمت های آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. البته برخی از آژانس های گردشگری ترجیح می دهند که این بازدیدها را جزو برنامه های مسافرتی خود قرار ندهند و افرادی که تمایل به بازدید از این مکان ها را دارند به صورت انفرادی به این پارک ها جهت بازدید بروند و به این ترتیب هزینه های تور کاهش می یابد. 
 
یکی از جذابیت های هر شهر یا کشوری بخش باغ وحش های آن است. پایتخت کشور تایلند با داشتن چند باغ وحش یکی از کشورهای پرجاذبه از این لحاظ محسوب می شود. باغ وحش های متعددی در بانکوک احداث شده اند که قدیمی ترین آنها مربوط به 60 سال پیش است. باغ وحش دوزیت با 60 سال قدمت و با تنوع بالای حیوانات و همچنین امکانات خوب یکی از بهترین پارک های حیوانات جهان به حساب می آید. در پارک دوزیت بزرگ علاوه بر بخش نگهداری حیوانات، بخش موزه حیات وحش، تراموا جهت گشت و گذار در باغ وحش و بیمارستان حیوانات نیز وجود دارد. 1600 نوع جانور که برخی از آنها نادر هستند تنوع خوبی برای باغ حیوانات محسوب می شود. غذا دادن به حیوانات و استراحت و غذا خوردن گردشگران نیز در پارک دوزیت امکان پذیر است. یکی دیگر از پارک های حیوانات در بانکوک، باغ وحش سافاری آن است. در این پارک می توان با ماشین های مخصوص به مشاهده حیوانات و غذا دادن به آنها پرداخت. نمایش فیل ها، دلفین ها و میمون ها از جذابیت های دیگر این پارک حیوانات است. در باغ وحش سافاری می توان از نزدیک و در کمال امنیت به حیوانات وحشی نزدیک شد و به آنها غذا داد. باغ وحش آبی یا آکواریوم سیام در بانکوک یکی دیگر از پارک های حیوانات است که جذابیت های فراوانی دارد. جانوران دریایی عظیم الجثه و کوچک بسیاری در این آکواریوم نگهداری می شوند و می توان از نزدیک به مشاهده آنها پرداخت و با نحوه زندگی آنها آشنا شد. 

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر