×

بیمه نامه مسافرتی

بیشتر مردم تحت پوشش نوعی بیمه هستند که ممکن است برای ماشین، خانه یا حتی زندگی آنها، باشد. با این حال، بسیاری از ما به این فکر نمی کنیم که خدمات بیمه چیست و یا یک بیمه چگونه کار می کند. نهادی که بیمه می کند به عنوان بیمه گر، شخص یا نهادی که بیمه می‌ خرد، بیمه‌ گذار و شخص یا نهادی که تحت پوشش بیمه نامه قرار می‌ گیرد، بیمه ‌شده نامیده می‌ شود. بیمه ‌گذار قراردادی به نام بیمه ‌نامه دریافت می ‌کند که شرایطی را که بیمه ‌گر تحت آن، بیمه ‌گذار تعیین ‌شده او را جبران می‌کند، به تفصیل شرح می‌ دهد. به مبلغی که بیمه گر بابت پوشش های مندرج در بیمه نامه از بیمه گذار دریافت می کند، حق بیمه می گویند. شرکت بیمه کننده ریسک های مشتریان را جمع می کند تا پرداخت ها را برای بیمه گذار مقرون به صرفه تر کند. بیمه نامه مسافرتی برای محافظت در برابر خطر خسارات مالی، اعم از بزرگ و کوچک، استفاده می شود که ممکن است ناشی از خسارت به بیمه شده یا اموال آنها و یا از مسئولیت در قبال خسارت یا صدمات وارده به شخص ثالث، باشد.

بیمه نامه مسافرتی چیست؟

بیمه نامه مسافرتی چیست؟ به عبارتی نوعی بیمه است که هزینه ها و خسارات ناشی از سفر را پوشش می دهد. این بیمه برای کسانی است مفید است که در داخل یا خارج از کشور سفر می کنند. این خسارات شامل ناراحتی‌ های جزئی مانند از دست رفتن خطوط هوایی و تاخیر در حمل بار و همچنین مسائل جدی‌ تر از جمله جراحات یا بیماری ‌های بزرگ، هستند.خدمات بیمه نامه مسافرتی شامل خدمات درمانی در داخل و یا خارج از کشور است. اکثر طرح های بیمه درمانی در کشورهای خارجی و برخی از طرح های بهداشتی نیز هیچ پوششی را ارائه نمی دهند. بیمه مسافرتی می تواند به پوشش هزینه های ناشی از گم شدن یا دزدیده شدن چمدان کمک کند چرا که برخی شرکت های هواپیمایی ممکن است چمدان های شما را گم کنند و چنانچه بیمه باشید، می توانید خسارت ناشی از آن را از بیمه دریافت کنید.

انواع پوشش‌های بیمه نامه مسافرتی

انواع پوشش های بیمه نامه مسافرتی عبارتند از:
 -    پوشش هزینه های درمان؛ بیمه هزینه های درمانی ناشی از بیماری که در طول سفر رخ داده است را پوشش می دهد.
-    پوشش ابطال سفر؛ ابطال سفر در صورتی جبران می شود که کنسلی به دلیل فوت بیمه شده یا نزدیکان وی و یا به دلیل تصادف شدید یا جدی، رخ داده باشد.
-    پوشش برای توقف سفر؛ وقفه سفر در صورتی که ناشی از جراحت شدید، بیماری شدید در حین سفر یا فوت بیمه شده باشد، قابل جبران است.
-    پوشش تأخیر در سفر؛ تأخیر در سفر در صورتی جبران می شود که بیمه شده بنا به دلایل معقول، با تأخیر به مبدأ حرکت یا پرواز برسد.
-    پوشش هزینه های بازگشت یا دفن متوفی؛ اگر بیمه شده در طول سفر فوت کند، هزینه ها برای بازگشت از خارج یا هزینه های دفن در خارج از کشور، پرداخت خواهد شد.
-    پوشش هزینه های تخلیه؛ اگر شرایط در مقصد خارج از کشور پس از شروع سفر تغییر کند و نیاز شدید به تخلیه و خروج از کشور مقصد باشد، بیمه هزینه های به وجود آمده را جبران می کند.

مراحل خرید بیمه نامه مسافرتی

در این بخش به مراحل خرید بیمه نامه مسافرتی اشاره خواهیم کرد. به طور خلاصه خدمات بیمه نامه مسافرتی را می توان به مراحل زیر تقسیم کرد:
1-    در مرحله اول باید در نظر بگیرید که برای سفر خود به چه سطحی از پوشش نیاز دارید.
2-    در مرحله دوم شرکت هایی را که خدمات بیمه دارند، با یکدیگر مقایسه کنید. 
3-    در مرحله سوم مفاد بیمه را خوب بخوانید تا کاملاً از خدمات بیمه ای شرکت آگاه شوید.
4-    در مرحله آخر بیمه مورد مطالعه خود را از شرکت بیمه خریداری کنید.

بیمه نامه مسافرتی برای سفرهای خارجی

سفر به خارج از کشور می تواند تجربه خوبی را رقم بزند، اما ممکن است مشکلات زیادی برای تاخیر در سفر یا حتی مشکلات سلامتی برای شما رخ دهد. این احتمال وجود دارد که در برنامه های سفر خود با مشکلاتی روبرو شوید، خواه پاسپورت خود را گم کنید، مچ پایتان پیچ خورده باشد یا در آخرین لحظه نیاز به لغو برنامه های سفر خود داشته باشید. خدمات بیمه نامه مسافرتی در سفرهای خارج از کشور به شما کمک می کند تا برای حوادث غیرمنتظره ای که ممکن است در طول مسیر با آنها روبرو شوید، آماده باشید. بنابراین بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی جزء مهمترین خدمات بیمه ای برای هر شخصی خواهد بود. 

قیمت بیمه نامه مسافرتی

برای تعیین قیمت بیمه نامه مسافرتی باید به نوع مسافرت خود نگاه کنید و بر اساس آن، بیمه نیز هزینه های متفاوتی را از بیمه شوندگان خود می گیرد. با هر سفر، بیمه مسافرتی به طور متوسط 6 درصد هزینه سفر را تشکیل می دهد. اگر می خواهید محافظت جانی داشته باشید باید هنگام برنامه ریزی سفر خود، برای آن نیز هزینه جدا در نظر بگیرید. از طرفی سن افراد نیز در قیمت خدمات بیمه، تأثیرگذار است. هر چه سن شما بیشتر باشد قیمت بیمه شما افزایش می یابد. در این اینجا به بررسی خدمات بیمه و شرایط آن پرداختیم. اشاره کردیم که یکی از خدمات بیمه ای، بیمه نامه مسافرتی است و در مورد انواع پوشش های بیمه ای مطالبی را عنوان نمودیم. همچنین مراحل خرید بیمه را بیان کردیم و در مورد بیمه نامه مسافرتی سفرهای خارجی نیز نکاتی را به سمع شما رساندیم. در پایان، عوامل تأثیرگذار بر قیمت بیمه ها را بیان کردیم که امیدواریم این مطالب بتواند به شما در بدست آوردن بهترین خدمات بیمه ای کمک کرده باشد. 

 

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1403 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر