×

فی فی

جزیره فی فی یکی از جاذبه های طبیعی و زیبای کشور تایلند و پوکت محسوب می شود که سالانه گردشگران زیادی به این جزیره سفر می کنند و لذت می برند.این جزیره یکی از قدیمی ترین جزیره های این کشور محسوب می شود و قدمت آن نیز به قبل قبل تاریخ و زمانی که هنوز دایناسورها نبوده اند نیز بر میگردد. خیلی از قدیمی بر این باور هستند که phi phi یک اسم مالایی می باشد و نام قبلی این جزیره Pulau Api-Api  به معنی جزیره آتشین می باشد. در ادامه می خواهیم این جزیره زیبا را به شما معرفی کنیم.

هزینه سفر به فی فی

 

همه چیز در مورد جزیره فی فی تایلند

جزیره فی فی از دو بخش phi phi leh و phi phi don تشکیل شده است فیفی به بخش کوچکتر و خالی از سکنه این جزیره می باشد و کسی در آن زندگی نمی کند و بخش دون فیفی بخش بزرگتر جزیره می باشد که افراد بومی در آن زندگی می کنند و گردشگران نیز به این منطقه از جزیره سفر می کنند. 
افراد بومی این منطقه بودند که باعث شدند این جزیره پیشرفت کند. افراد بومی این منطقه، ساکن روستای Ton Sai village می باشند . در این این جزیره امکاناتی مانند هتل، رستوران، کافی شاپ و ساحل های زیبای با غروب و طلوع های دلپذیر می باشد و شما می توانید چند ساعتی از روزتان را در آن سپری کنید و استراحت کنید.
پارک ملی فی فی له به این دلیل معروف شده است که دیکاپریو در فیلمی که بازی کرده است در نقش فردی می باشد که در حال کشف جزیره ای می باشد و محو تماشای صخره های خاص این جزیره، آب فیروزه ای رنگ آن می شود و بینندگان نیز به دنبال کشف این منطقه ناشناخته از جهان  آمدند و باعث شدند که این نقطه از جهان معروف شود. در این نقطه از جزیره نه اقامتگاهیی وجود دارد نه خانه و به همین دلیل که بکر می باشد مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است.

جزیره فی فی کجاست؟

فی فی بخشی از پارک ملی تارا می باشد و در 40 کیلومتر کرابی واقع شده است این جزیره حدود 35 کیلومتر از مساحت کل تایلند را به خود اختصاص داده است. تور گردشگری به تایلند به مقصد فی فی می تواند یکی از مهیج ترین و جذاب ترین تورهای شما به حساب بیاید با وجود طبیعت زیبایی که دارد و ساحل های بکر این جزیره ، تفریحات آبی ، زندگی شبانه و جاذبه های گردشگری، این جزیره را می توان یکی از مهم ترین مقصد گردشگران اعلام نمود.
یکی از مهم نکات مهم برا رزرو تور فی فی یا هر تور دیگری این می باشد که در چه زمانی از سال و با چه آب و هوایی می خواهید به آن کشور ها مراجعه کنید. البته ممکن است شما بخواهید با هزینه کمتر و به دور از جمعیت در مواقع دیگری از سال به گردش بپردازید اما در نظر بگیرید که شرایط آب و هوایی خوب یکی از مهم ترین شرایط برای سفر به حساب می آید.

معرفی جزیره فی فی

جزیره فی فی از مجموع شش جزیره  به نام های فیفی دون، جزیره بامبو، بیدا نوک، فیفی لی، جزیره یونگ، و بیدا نای تشکیل شده است که در ادامه به معرفی این جزیره ها می پردازیم.

کو فی فی دون که به انگلیسی Ko Phi Phi Don  می باشد جزء بزرگترین جزیره های میان جزیره ها می باشد و نکته قابل توجه که دارد این می باشد که این جزیره قابل سکونت است و مقصد خیلی از توریست ها به حساب می آید. در این جزیره امکانات رفاهی مانند سوپرمارکت، رستوران، کافه، بانک و هتل های لوکس وجود دارد. همچنین به این نکته توجه کنید که 50 % افراد این جزیره مسلمان هستند.
کو فی فی له به نام انگلیسی Ko Phi Phi Leh هم از قسمت های کوچکتر جزیره فیفی می باشد که در جنوب این مجمع جزیره واقع شده است و خالی از سکنه می باشد و تنها نگهبان ها و افرادی که وظیفه نگهداری و تمیز کردن این جزیره داشتند در آن می بینید و همچنین این افراد وظیفه نگهداری و محافظت از خلیج مایا را نیز بر عهده دارند. اما در حال حاضر کو فی فی له  یکی از مقاصد گردشگری جهانیان به حساب می آید. برای ورود به این جزیره باید 100 بات هزینه پرداخت کنید . فی فی له از زمانی که لئوناردو دی کاپریو  در فیلم ساحل در این جزیره ایفای نقش کرد معروف شده است و این جزیره غیر مسکونی به جزیره توریستی تبدیل شده است.
کو مای فای  یا Ko Mai Phai یکی دیگر از جزیره های تشکیل دهنده فیفی می باشد که در آن می توانید به وفور درخت بامبو مشاهده کنید و به همین دلیل نیز معروف شد است. این جزیره در قسمت شمالی فیفی واقع شده است و جزیره مناسب برای غواصی و شنا می باشد.
جزیره Ko Yung کو یونگ که در شمال فی فی واقع شده است تشکیل شده از ساحل سنگی بسیار بزرگ می باشد و ساحل شنی کوچکی نیز دارد که اگر می خواهید به این جزیره سفر کنید حتما با کفش یا صندل بروید به این دلیل که بر روی شن های این ساحل مرجان ها و جوجه تیغی های دریایی زیادی وجود دارد و اگر پا بر روی آن ها بگذارید ممکن است آسیب ببینید.
بی دا نوک  و بی دا نای هم جزیره های دیگر این مجمع جزیره می باشد که تشکیل شده از سنگ آهک می باشد و در جنوب جزیره فی فی واقع شده اند و صخره های سنگی و آهکی دارند و شما شاهده بیرون زدن صخره های زیبا از دل آب به سمت آسمان هستید.

 

تفریحات جزیره فی فی

هزینه سفر به فی فی

یکی از مهم ترین قسمت های یک سفر هزینه آن سفر می باشد و این که شما چقدر بودجه برای آن در نظر گرفته اید. ممکن است شما بخواهید به یک سفر ارزان قیمت بروید یا این که می خواهید لوکس ترین غذاها، لوکس ترین رستوران ها را در سفر خود تجربه کنید پس باید از قبل تعیین کنید که کجا می خواهید بروید و چقدر هزینه می خواهید برای سفرتان در نظر بگیرید.
فی فی یکی از جزیره های معروف در تایلند می باشد که سالانه افراد زیادی به این جزیره سفر می کنند. در ابتدا شما باید هزینه بابت دریافت ویزا به سفارت خانه ارائه بدهید. باید بدانید شخصی نمی تواند برای شخص دیگری اقدام کند و لازم است همگی افراد خود به سفارت خانه تایلند بروند. هزینه ویزای ترانزیت حدود 25 یورو می باشد، ویزای توریستی یکبار ورود 35 یورو می باشد و هزینه ویزای دوبار ورود توریستی 70 یورو می باشد. همچنین در نظر بگیرید که شما باید به تعداد نفراتی که می خواهید از کشور خارج شوید باید عوارض خروج از کشور را پرداخت کنید. در سال 1400 این عوارض برای بار اول 220 تومان و برای بار دوم 330 تومان و برای بار سوم نیز 440 تومان بوده است.
یکی از راه هایی که می توانید سفر بهتری داشته باشید این است مقدار کمی از پولتان را واحد پولی تایلند یعنی بات با خود ببرید و مابقی پولتان را به دلار ببرید تا در آن جا چنج کنید تا مقرون به صرفه باشد. یکی از راحت ترین راه ها برای ورود به این کشور و جزیره از طریق هواپیما می باشد و برای دریافت ویزای تایلند باید بلیط رفت و برگشت را تهیه کرده باشید. برای این که بتوانید در این کشور به جستجو بپردازید می توانید خودتان کوله تان را بردارید و جستجو فیفی و دیگر جزیره بپردازید یا این که می توانید با کمک آژانس های هواپیمایی به مقاصد گردشگری خودتان بروید. هزینه بلیط تهران - بانکوک به نسبت هزینه بلیط تهران - امارات  - پوکت نصف می شود . برای اقامت در این جزیره می توانید انواع هاستل ها، هتل ها را انتخاب کنید. اگر دریا و ساحل را دوست دارید می توانید اتاق رو به دریا دریافت کنید.

هزینه رزرو هتل  در پوکت و فیفی به این صورت می باشد که اگر شما می خواهید برای یک شب در یک هتل دو ستاره اقامت داشته باشید باید هزینه 150 تا 450 تومان پرداخت کنید. برای اقامت در هتل سه ستاره هزینه 255 تا 750 تومان پرداخت کنید. برای اقامت در هتل های چهار ستاره باید هزینه 550 تا 2 میلیون تومان را پرداخت کنید و اگر می خواهید در هتل 5 ستاره اقامت کنید هزینه 750 تا 2500 میلیون تومان پرداخت کنید.
اگر شما بخواهید بیشتر از یک هفته در پوکت یا جزیره فیفی ماندگار شوید بهتر است که یک واحد آپارتمان اجاره کنید به این صورت هزینه شما کمتر می شود. برای اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 12800 بات باید پرداخت کنید. اگر بخواهید یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر اجاره کنید می توانید مبلغ 9200 بات پرداخت کنید. آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر حدود 28900 بات هزینه در بر خواهد داشت. هم چنین آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر نیز چیزی حدود 18600 بات هزینه اجاره در بر دارد.

هزینه حمل و نقل نیز یکی دیگر از مسئله های مهم در هزینه های سفر به فیفی می باشد. اگر می خواهید مسیر کوتاهی بروید بهتر است که از توک توک استفاده توک توک نوعی تاکسی کوچک و عمومی می باشد که قیمت مناسبی داشته و برای مسافت های کوتاه بین 40 تا 100 بات می گیرد. سانگ سیوها یکی دیگر از پر استفاده ترین وسایل حمل و نقل عمومی می باشد که بین ساعت 7 تا 18 در فیفی  و پوکت فعالیت میکند.  سانگ سیو ها یک نوع اتوبوس محلی و کوچک  هستند، که مقاصد آن ها به زبان انگلیسی و بر روی بدنه آنها درج شده اند. خوب است بدانید سانگ سیوها ایستگاه مشخصی ندارند و بنابراین هر جا که خواستید می توانید از آن پیاده شوید. این اتوبوس ها به دو رنگ دیده می شوند که سانگ سیو های آبی هزینه ای در حدود ۳۰ – ۴۰ بانو سانگ سیوهای صورتی نیز در حدود ۱۰ بات دارند.
اگر می خواهید ماشین اجاره کنید چیزی حدود 1000 تا 1200 بات برای هر روز باید پرداخت کنید. برای اجاره موتور نیز هزینه 20 بات در روز می باشد البته اگر موتور را برای یک هفته یا بیشتر بخواهید، می توانید با روزی ۱۵۰ بات قرارداد ببندید. قایق: برای گشت و گذار در اطراف جزیره فیفی می توانید از قایق استفاده کنید. برای هزینه نهایی پیش از آن که سوار قایق شوید با صاحب آن مذاکره کنید. با این حال قیمت قایق سواری برای هر ساعت حدود ۵۰۰ بات خواهد بود و هزینه اجاره یک روزه نهایتا ۱۸۰۰ بات می شود.

برای هزینه خورد و خورد کتان در یک رستوران معمولی در فیفی باید هزینه بالغ بر 60 بات پرداخت کنید در یک رستوران متوسط برای دو نفر چیزی حدود 700 بات هزینه در بر خواهد داشت می توانید مک دونالد بگیرید که هر کدام 200 بات هزینه در بر خواهید اگر می خواهید یک سفر اقتصادی تر داشته باشید می توانید با کمی جستجو می‌توانید با قیمت‌های کمتری  یک وعده غذای نسبتا خوب را در رستوران هایی که به به اصلاح به آنها street food می گویند، میل کنید. برای تهیه آب معدنی هم در این شهر ۱۳ بات باید پرداخت کنید.
هزینه تفریحات در این جزیره ها نیز یکی دیگر از قسمت های مهم سفر می باشد. جزیره فیفی به دلیل جاذبه هایی که دارد مقصد خیلی از گردشگران می باشد. از این رو گردش در جزایر phi phi  حدود 1000 تا 3000 بات هزینه دارد. تورهای گردشگری جیمز باند 1200 تا 3700 بات، تورهای غواصی 1900 تا 4000 بات هزینه در بر دارد. تورهای فیل سواری: ۹۰۰-۱۴۰۰ بات همچنین زیپلاین هانومان: ۲۷۰۰-۳۵۰۰ بات هزینه در بر دارد. تورهای سافاری در جنگل حدود 800 بات تایلند تا 2000 بات هزینه دارد. گردش در جزایر مرجانی و راچا نیز چیزی حدود 500 بات تایلند تا 100 بات را در بر دارد. هر بات را در حال حاضر باید چیزی حدود 800 تومان در بگیرید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تایلند

 • اصل و کپی بلیط به مقصد تایلند
 • یک قطعه عکس ۳*۴ به همراه فرم درخواست ویزا
 • کپی گذرنامه، کارت ملی و شناسنامه
 • اصل گذرنامه
 • فرم درخواست ویزای گردشگری.

معرفی تفریحات فی فی تایلند

تفریحات زیادی در جزیره فی فی وجود دارد که شما می توانید هر کدام از آن ها را که علاقه دارید انتخاب کنید مثلا اگر به سفر به زیر آب های دریایی هستید و می خواهید از دنیای زیر آب ها لذت ببرید می توانید در این جزیره غواصی کنید. یا اگر جزء آن دسته از صخره نوردانی هستید که هر فرصتی ببینید و صخره ای جذاب دیده شود می خواهید صخره نوردی که این امکان در این جزیره برای شما فراهم شده است.
از دیگر تفریحاتی که می توانید داشته باشید شنا، یوگا، قایقرانی، پرش از صخره و موج سواری می باشد و اگر شما علاقه به ماهیگیری نیز داشته باشید می توانید ماهیگیری کنید. در این جزیره پرنده های بسیار کمیاب نیز وجود دارند که اگر بخواهید آن ها را ببینید بهتر است که از دی تا اردیبهشت به جزیره سفر کنید تا بتوانید این پرندگان را مشاهده کنید. نکته قابل توجه که باید در نظر بگیرید این است که خیلی از افراد این جزیره مسلمان هستند و بهتر است که در بین آن ها پوشش خود را رعایت کنید با این تایلند یک کشور آزاد محسوب می شود اما بهتر است که بر روی پوشش خودتان دقت بیشتر داشته باشید و به عقاید آن ها نیز احترام بگذارید.

 

دسترسی به جزیره فی فی

نکات مهم تور فی فی تایلند

جزیره فی فی یکی از زیباترین جزیره های دنیا محسوب می شود که در نزدیک پوکت واقع شده است و برای این که بتوانید به این جزیره برسید بهتر است که با کمک قایق و کشتی از مسیر خودتان لذت ببرید و مقصد خودتان راهی شوید. برای این که بتوانید بهترین تور فی فی تایلند را داشته باشید بهتر است که نکات مهمی را رعایت کنید و از این که در چه زمانی با چه آب و هوایی به آنجا سفر می کنید اطلاعات لازم را داشته باشید. 
اگر می خواهید در بهترین شرایط آب و هوایی سفر کنید و بهترین موقعیت را برای دیدن جاذبه های گردشگری داشته باشید همچنین هوای خوب فی فی به شما اجازه تفریح و سرگرمی های آبی را نیز بدهد پس بهتر است که در موقعی از سال بروید که باران های موسمی کمتر می باشد. بهترین زمان سفر به فی فی و جزایر دیگر بین ماه های نوامبر و آوریل می باشد. دمای هوا در این ماها معتدل می باشد و برای این که سفر به یاد ماندنی داشته باشید بسیار ایده آل می باشد.

زمستان های فی فی که از نوامبر تا آوریل به طول می انجامد جزء بهترین زمان ها برای سفر به این جزیره به حساب می آیند. در این شش ماه سال گردشگران زیادی به این نقطه از جهان سفر می کنند . شرایط آب و هوایی عالی، دمای هوای مناسب، 23 تا 30 درجه سانتی گراد باعث می شود که شما بتوانید به راحتی حمام آفتاب بگیرید و از ورزش های آبی لذت ببرید هم چنین تفریحات روز و شب در این منطقه بسیار رواج دارد و شما در این ماه های سال می توانید از آن ها لذت ببرید.
تابستان های فی فی از گرم ترین زمان های سال در جزیره محسوب می شود و رطوبت هوا نیز در بالاترین سطح خودش می رسد. تابستان های فی فی حدود دو ماه نیم یعنی از مارچ تا می طول می کشد دمای هوا در این مدت از سال حدود 30 درجه می باشد اما رطوبت به قدری بالا است که اگر در این فصل به این جزیره سفر کنید فکر می کنید دمای هوا بالای 40 درجه می باشد.
Monsoon از فصل های بارندگی در جزیره فی فی می باشد که به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم به این جزیره سفر کنید. این فصل از می شروع شده و تا سپتامبر ادامه دارد. رطوبت هوا به قدری بالا است که شما نمی توانید هوای آنجا را تحمل کنید. بارندگی به حدی شدید می باشد که در طول 4 ماه شاید چند روز آفتابی ببینید . دمای هوا بین 20 تا 30 درجه باقی می ماند اما رطوبت هوا بالا است. در فصل بارندگی شما می توانید یک سفر ارزان قیمت به فی فی داشته باشید.

تفریحات جزیره فی فی

گشت و گذار با قایق در بین آب های زلال این جزیره ها می تواند یکی از بهترین تفریحات این قایق ها باشد. در این مناطق قایق هایی وجود دارد که می تواند حدود 4 نفر را سوار کند به مدت 6 ساعت این قایق را کرایه کنید و در اطراف بچرخید. تورهایی که با این قایق ها می توانید بروید به این صورت است که می توانید به جزیره بامبو بروید  یا این که به جزیره ماسکیتو و خلیج مایا و روستای تونستی رفته و در آنجا توقف کنید پیشنهاد دیگری که داریم این است که در هنگام غروب آفتاب  در دریا باشد و از غروب آفتاب در دریا لذت ببرید.
اگر  فقط برای یک روز به فی فی رفته اید و سفر شما بسیار محدود است حتما ورزش اسنورکلینگ در هات یاهو یا به انگلیسی Snorkeling In Hat Yai را انجام دهید پایان ورزش شما می توانید با آب شفاف دریای و هوای گرم و دلپذیر موجودات دریایی رنگارنگ را مشاهده کنید. فی فی فقط محدود به دریا و ساحل نیست شما می توانید با فاصله 30 دقیقه ای به یکی از مسیرهای طبیعت گردی معروف آن به نام  در اولور دالام بروید. در این جا خلیجی زیبا و ساکت وجود دارد که شما می توانید از آرامشی که در این خلیج قرار دارد لذت ببرید.
در جنوب شرقی و آخر جزیره می توانید به سراغ غذاهای وایکینگ ها بروید . در آن قایق های وجود دارد که به درون غار ها می روند و می توانید از دیوار های این غار های گچی و جذاب دیدن کنید. این دیوار ها که مشاهده می کنید به گفته افراد محلی پر از خط و خطوط دزدان دریایی می باشد که حدود هزاران سال قبل در آنجا نقاشی کشیده اند.

صخره نوردی یکی از جاذبه های دیدنی و هیجان انگیز در جزیره فیفی می باشد. در صورتی که به نوک این صخره ها رفتید می توانید از طبیعت چشم انداز و زیبایی آن جا دیدن کنید برای این که بتوانید صخره نوردی کنید بهتر است که در شرکت های ارائه دهنده این فعالیت ها ثبت نام کنید در این شرکت ها به شما تجهیزات لازم را ارائه می دهند و همچنین امنیت شما را نیز تامین می کنند. خلیج آئو پیله Ao Pileh Bay می توان مقصد بعدی شما برای گردش در جزیره های فیفی باشد. در این  در این خلیج شما می توانید تپه های مرجانی رنگ مشاهده کنید. هم چنین صخره های آهکی و پر از گیاهان سبز را در این منطقه می بینید که زیبایی وصف ناپذیری به شما اعطا می کنند.در آئو پلیه نمی توانید از دریای شفافی که نور آفتاب آن را می درخشاند، چشم بردارید در این دریا می توانید شنا کنید و به اسنورکلینگ  بپردازید.
یکی دیگر از تفریحات محبوب در جزیره فیفی قایق سواری کایاک می باشد. در بیشتر اقامتگاه ها و هتل ها شما می توانید تورهای کایاک را رزرو کنید. با این روش شما می توانید اطراف جزیره را ببینید و از مناطق بکر و کم جمعیت عبور کنید و آب آرام دریا را در زیر پاهای خودتان احساس کنید. گزینه های دیگری مانند قایق پدالی، اسکی روی آب و غیره نیز در جزایر فی فی موجود می باشند که بسته به سلیقه خودتان از آنها برای یک سفر هیجان انگیز می توانید رزرو کنید.

 

معرفی تفریحات فی فی تایلند

دسترسی به جزیره فی فی

برای این که بتوانید به جزیره فی فی سفر کنید . بهتر است که با کشتی های سریع السیر خصوصی که در عرض 45 دقیقه شما را به فیفی می رساند به سفر خودتان ادامه بدهید . از آن جایی که فیفی نزدیک پوکت است شما می توانید با کمک قایق ها وکشتی های عمومی این مسیر را نیز طی کنید و در هزینه سفر خودتان صرفه جویی کنید اما در نظر بگیرید که مدت زمان رسیدن شما به مقصد تقریبا دو برابر می شود.

نکات مهم سفر به فی فی

 • سعی کنید سحرخیز باشید و روز خودتان را از صبح زود شروع کنید.
 • اگر اهل صخره نوردی هستید، حتما سری به برج صخره بونسای بزنید. اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که به دنبال هیجان بوده و می خواهید خود را به چالش بکشند، رفتن به نوک این صخره می‌تواند آدرنالین خون شما را بالا ببرد.
 • جزیره موسکیتو در نزدیکی جزایر فی فی است و دو ساحل بسیار زیبا دارد. این منطقه در میان گردشگران بسیار شناخته شده نیست، بنابراین اگر به دنبال فرار از جمعیت هستید حتما به جزیره بروید
 • یکی دیگر از جزیره های زیبا در نزدیکی فیفی کوه های نوک می باشد که با پوکت 30 دقیقه فاصله دارد و در آن جا می توانید سرگرمی هایی مانند غذا دادن به ماهی ها، شنا کردن، غواصی کردن و ... را تجربه کنید. همچنین دو جزیره دیگر به نام کوه بیدا نوک و کوه بیدا نای تفریحاتی مانند شنا، غواصی و تور جزیره و غیره را دارند . یکی دیگر از جزایر نزدیک به جزیره فی فی جزایر کوه یائو است که تفریحاتی مانند قایق‌سواری و ماهیگیری در این جزایر در انتظارتان هستند.
   

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر