×

ویزای تایلند

تایلند که قبلاً سیام نام داشت، یک امپراتوری سلطنتی است، که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد. این کشور که در قلب شبه جزیره هندوچین قرار دارد، با آب و هوای گرمسیری، فرهنگ غنی و طبیعت منحصر به فرد خود یکی از برترین مقاصد گردشگری در جهان است. طبق اطلاعاتی که اخیرا توسط موسسه مهاجرتی لتس گو نی به دست آمده است، ایرانیان برای ورود به این کشور به یکی از انواع ویزای تایلند نیاز دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

ویزای تایلند

ویزای تایلند فوری

برای دریافت ویزای توریستی تایلندی نیازی به حضور ندارید. آژانسهای مسافرتی میتوانند برای فرم ویزای تایلند درخواست دهند و به جای آن به سفارت تایلند مراجعه کنند، اما میتوانند برای انواع دیگر ویزای تایلند (ویزای بازنشستگی تایلند، ویزای تجاری تایلند و غیره) اقدام کنند. حضور شما جهت اخذ ویزا در سفارت الزامی است. قیمت ویزای تایلند برای ویزای یکبار ورود ویزای توریستی 30 یورو و برای ویزای دوبار ورود 60 یورو است. ویزای تایلند تا 3 ماه پس از صدور اعتبار دارد و میتواند تا 30 روز در تایلند بماند.
اگر میخواهید ویزای تایلند فوری دریافت کنید، آژانس صادر کننده ویزا می تواند در عرض 2 روز کاری با پرداخت هزینه اضافی برای ویزای توریستی درخواست دهد. شرایط ویزای جدید تایلند که توسط سفارت تایلند اعمال می شود عبارتند از:

  • ارائه پرینت حساب بانکی یک ماهه برای متقاضیان ویزا
  • ارائه تاییدیه هتل (کوپن هتل)
  • تهیه بلیط رفت و برگشت تایلند
  • صدور ویزا برای حداقل 7 روز کاری

فرم ویزای تایلند

راه های زیادی برای اقامت در تایلند وجود دارد. فرقی نمیکند که برای ویزای مسافرتی تایلند  یا ویزای تجاری تایلند درخواست کنید. چون اقدام اولیه هردو مثل هم هست. بنابراین در این بخش به نحوه اخذ ویزای تایلند می پردازیم و شما را با هر مرحله آن آشنا میکنیم.

مراحل دریافت ویزای تایلند

  • فرم ویزای مورد نظر را پر کنید
  • فرم چاپ (فیزیکی، چاپی)
  • امضای متقاضی

برای دریافت ویزای تایلند این مدارک لازم است. پس از آشنایی با رویه ها و مفاد ویزای تایلند، وقت آن است که از مدارک مورد نیاز آگاه شوید. اکثر ویزاهای تایلند، قیمت هر کدام متفاوت است. در این قسمت از مقاله همچنین به معرفی مدارک لازم برای ویزای توریستی تایلند برای ایرانیان می پردازیم که به عنوان یکی از محبوبترین ویزاهای تایلند شناخته میشود. پس از طی کردن مراحلی که در مورد نحوه دریافت ویزای تایلند ذکر شد، میتوانید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و برای اخذ ویزای خود ارسال کنید.

فرم ویزای تایلند

شرایط ویزای تایلند

در سال 2021 و اوایل بهمن 98، ویروس کرونا در سراسر جهان گسترش یافت و تایلند مرزها را بست و گردشگران را متوقف کرد. اما اکنون با راه اندازی واکسن کرونا، کشور تایلند مرزهای خود را بازگشایی کرده و گردشگران ایرانی میتوانند برای دریافت ویزای تایلند اقدام کنند. البته شرایط سفر به تایلند و اخذ ویزای این کشور کمی تغییر کرده است. همچنین در حال حاضر افرادی که قصد سفر به تایلند را داشته باشند، بایستی واکسن زده و جهت دریافت ویزای این کشور کارت واکسن خود را ارائه کنند.

ویزای یک ساله تایلند

اگر می خواهید با خانواده خود به این کشور سفر کنید، وظایف مربوط به آژانس های دولتی یا سازمان های خدمات اجتماعی را انجام دهید، یا برای اهداف دیگری که در سایر دسته های ویزا یافت نمی شود نیاز به ویزا دارید، می توانید برای ویزای 1 ساله تایلند درخواست دهید. این ویزا یک سفر یک ساله در تایلند را تضمین میکند. این ویزا اغلب ویزای تایلندی برای مهاجرت های متعدد است که برای یک سال اعتبار دارد. می توانید 90 روز در هر ورودی بمانید. یعنی برای امضا و تمدید ویزای یک ساله هر 90 روز به مرز بروید.

ویزای مولتی تایلند

ویزای مولتی تایلند یکی از انواع ویزاهایی است که سفارت تایلند در ایران می تواند برای ایرانیان صادر کند و شما میتوانید هر چند بار که دوست دارید از این ویزا برای ورود به تایلند استفاده کنید. بنابراین به این ویزا ویزای مولتی یا چند بار ورود به تایلند میگویند.

تفاوت ویزای توریستی با ویزای مولتی تایلند

تفاوت این دو ویزا در این است که شما می توانید هر چند بار که بخواهید با مولتی ویزا وارد تایلند شوید اما با ویزای توریستی تایلند فقط یک بار می توانید وارد تایلند شوید و پس از خروج از تایلند باید دوباره ویزای این کشور را بگیرید.

مدت اعتبار مولتی ویزای تایلند

اعتبار ویزای مولتی تایلند 6 ماه یا 180 روز است و هر بار که وارد می شوید می توانید 2 ماه در تایلند بمانید. بنابراین اگر می خواهید مدت بیشتری در تایلند با تعداد ورودی و خروجی کم بمانید، باید 3 بار تایلند را ترک کنید و به این کشور بازگردید و نیازی به بازگشت شما به کشورتان نیست.

تمدید ویزای توریستی تایلند

اگر از فرودگاه یا مرز وارد تایلند شوید، اداره مهاجرت اجازه اقامت 60 روزه شما را به عنوان توریست مهر میکند. پس از آن، باید تا تاریخ انقضای مجوز اقامت خود دوباره کشور را ترک کنید. با این حال، اگر میخواهید یا نیاز به اقامت طولانی تری در تایلند دارید، می توانید مجوز اقامت ویزای توریستی خود را تمدید کنید. برای تمدید اقامت در اداره مهاجرت در مجتمع ایالتی جاده چانگ واتانا در بانکوک باید به 1178 درخواست دهید. ویزای توریستی  تایلند در حال حاضر با ارائه مدارک لازم به سفارت تایلند در تهران بدون نیاز به مصاحبه برای گردشگران ایرانی صادر میشود. ویزای توریستی تایلند برای کسانی صادر می شود که برای مقاصد گردشگری وارد کشور پادشاهی تایلند میشوند. 
ویزای توریستی 3 ماه پس از صدور معتبر است و بعد از سه ماه باید آن را طبق شرایط اولیه تمدید کنید. با این ویزا می توانید 7-4 روز در تایلند بمانید و با میزان ترخیص گمرکی مجاز (5 کیلوگرم) سفر کنید. برای درخواست ویزای توریستی نیازی به حضور متقاضی نیست و زمان مصاحبه نیز تعیین نشده است. البته قوانین برای ویزای تجاری و ویزای بلند مدت متفاوت است و مصاحبه مستلزم حضور متقاضی است. ویزای توریستی به شما اجازه کار یا تجارت نمیدهد و اگر بدون مجوز کار برای استخدام اقدام کنید طبق قانون با شما رفتار خواهد شد. اولین قدم برای درخواست ویزا در هر کشوری پر کردن فرم درخواست ویزا است. این فرم را میتوانید از سایت سفارت تایلند در ایران دانلود کنید. برای هر مسافر باید دو درخواست ویزا جداگانه تکمیل شود.

مراحل دریافت ویزای تایلند

شرایط اخذ ویزای توریستی تایلند

اگر فقط میخواهید به تایلند سفر کنید یا روی روشنگری شخصی کار کنید، به عنوان یک توریست شناخته میشوید و باید برای ویزای توریستی این کشور اقدام کنید. گردشگران نمیتوانند در تایلند تجارت یا کار کنند. ویزای توریستی یک مجوز ورود است و به عنوان یک امضا برای تایید حضور شما در این کشور استفاده میشود. این ویزا به شما این امکان را میدهد که برای مدتی به این کشور سفر کنید. این نوع ویزا باید به کنسولگری تایلند در این کشور اعمال شود. پس از آن پاسپورت فرودگاه تایلند مهر میشود.
اتباع برخی از کشورهای جهان نیازی به ویزا ندارند زیرا قبلاً با کشور مقصد توافق نامه دارند. نمونه بارز آن کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. این شما را از ویزای خود معاف می کند. این در حالی است که ایرانی ها در این دسته بندی جایی برای سفر به تایلند ندارند. برای درخواست ویزا، باید شرایط خاصی داشته باشد تا توسط افسر ویزا پذیرفته شود. برای مثال اثبات وضعیت مالی، سن قانونی یا داشتن رضایت نامه از والدین، مدرک سفر از جمله این شرایط است.

ویزای تجاری تایلند

بسیاری از مردم میخواهند در تایلند تجارت کنند یا می خواهند در تایلند کسب و کار راه اندازی کنند. ویزای تجاری تایلند به همه این افراد توصیه میشود. در صورت واجد شرایط بودن ویزا صادر می شود. همچنین ممکن است کارفرمای تایلندی به شما پیشنهاد شغلی بدهد. برای این منظور، ما ویزای کاری تایلند را نیز ارائه میدهیم. اخذ این ویزا به شما اجازه میدهد، تا از دولت تایلند مجوز کار دریافت کنید که معتبر و مدت محدودی است.

ویزای تحصیلی تایلند

اگر میخواهید در تایلند و در دانشگاه یا موسسه آموزشی این کشور تحصیل کنید، لطفا ویزای دانشجویی تایلند را انتخاب کنید. تایلند کشوری ارزان برای دانشجویان مهاجر است و می توانند یک سال اقامت داشته باشند. (برای پرداخت هزینه تمدید ویزای دانشجویی تایلند، باید هر 90 روز یک بار به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنید.)

بایدها و نبایدها و قوانین ویزای تایلند

تایلند در مورد مقررات ویزا سختگیرانه عمل می کند، بنابراین حتما نکات زیر را دنبال کنید.

  • اگر به هر دلیلی می-خواهید بیشتر از اعتبار ویزا در تایلند بمانید، باید با اداره مهاجرت تایلند تماس بگیرید تا ویزا را تمدید کنید.
  • لطفا توجه داشته باشید که حتی اگر بیش از یک روز در تایلند بمانید، باز هم باید به اداره مهاجرت تایلند بازگردید و به عنوان یک مهاجر غیرقانونی در نظر گرفته شوید.
  • اگر ویزا تایلند برای مدتی معتبر است، اما قصد خروج از تایلند و بازگشت به این کشور را دارید، برای دریافت مجوز ورود مجدد باید به اداره مهاجرت تایلند مراجعه کنید. در غیر این صورت نمی-توانید وارد تایلند شوید.

بهترین زمان سفر به تایلند

برای سفر به تایلند بایستی به موارد زیر توجه فرمایید.

بهترین زمان سفر از نظر آب و هوا

بهترین زمان برای سفر به تایلند اکتبر و نوامبر است. لازم به ذکر است که اگرچه بهترین آب و هوای تایلند در این مدت دیده میشود، اما اوج مسافر در این مدت بسیار زیاد است. اگر آب و هوا مهم است و ازدحام جمعیت مناسب است، سفر به تایلند در ماه های اکتبر و نوامبر را توصیه می-کنیم.

بهترین زمان سفر از نظر هزینه

تورهای تایلند اغلب تفاوت قیمت زیادی ندارند. بنابراین از نظر هزینه تور می توانید هر 365 روز از سال را انتخاب کنید. یکی دیگر از ملاحظات هزینه، هزینه و خرید سوغاتی در تایلند است. در بهار و تابستان، تایلند معمولاً بسیار گرم است. در نتیجه جشنواره های زیادی در این کشور برگزار می شود و هزینه سوغاتی و خرید در این کشور بسیار کاهش می یابد.

هزینه تورهای تایلند

هزینه  تور تایلند  بر اساس ایرلاین و هتل این 2 گزینه تعیین می شود. در حال حاضر تنها شرکت هواپیمایی ماهان از ایران به تایلند مسافربری میکند و هیچ ایرلاین دیگری در این مسیر وجود ندارد. هزینه اقامت در هتل نیز به یورو یا دلار پرداخت می شود. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر هتل شما به مرکز شهر نزدیکتر باشد، باید هزینه بیشتری برای اقامت بپردازید و اگر هتل شما در حاشیه شهر واقع شده باشد، هزینه کمتری برای اقامت خواهید داشت.

شرایط ویزای تایلند

دریافت ویزای پزشکی تایلند

ویزای پزشکی تایلند نوع دیگری از ویزا برای متقاضیانی است که میخواهند برای درمان خود یا خانواده خود به تایلند سفر کنند. از طریق ویزای پزشکی تایلند می توانید با خیالی آسوده به تایلند سفر کنید و در یکی از بهترین بیمارستان های این کشور به دنبال درمان باشید. تایلند یکی از اعضای پیمان شینگن است و بنابراین می توانید از این کشور برای ورود به تایلند از طریق ویزای پزشکی شنگن استفاده کنید. همچنین میتوانید از ویزای چند بار ورود استفاده کنید.

ویزای بازنشستگی تایلند

ویزای بازنشستگی تایلند نوع دیگری از ویزا است که یک سال اقامت در تایلند شرط لازم برای اخذ ویزای بازنشستگی تایلند است. همچنین لازم به ذکر است که از طریق ویزای بازنشستگی تایلند اجازه کار در تایلند را نخواهید داشت متقاضیان ویزای بازنشستگی تایلند باید بالای 50 سال سن داشته باشند و همچنین باید مدارک  مالی ارائه دهند. Dunkbook و نامه بانک تایلندی متقاضی و همچنین کارت خروج TM.6 باید با سایر شرایط برای دریافت ویزای بازنشستگی تایلند توسط متقاضی ارائه شود.

 دریافت ویزای ازدواج تایلند

انواع دیگر ویزای تایلند شامل ویزای ازدواج تایلند است که به شما امکان می دهد اقامت دائم یا موقت تایلند را دریافت کنید. اگر همسر شما تایلندی یا مقیم دائم تایلند است، میتوانید با ازدواج با ویزای ازدواج تایلندی و ارائه مدارک مربوطه اقدام کنید. برخی از افراد تنها با پرداخت هزینه رسمی ازدواج و گرفتن اجازه اقامت در تایلند بدون اینکه به اندازه کافی در مورد اینکه با چه کسی میخواهند ازدواج کنند، ازدواج می کنند. صرف نظر از این واقعیت که این می تواند عواقب جدی داشته باشد. یکی از قوانین ازدواج تایلندی این است که در صورت ارتکاب جرم، شما همدست او خواهید بود و در چنین مواردی باید بسیار مراقب باشید. اگر میخواهید به منظور ازدواج با یک تایلندی به این کشور مهاجرت کنید، باید توجه داشته باشید که اگر تایلندی را ترک کنید یا همسر تایلندی شما امضا نکند، بلافاصله کشور را ترک خواهید کرد. در ضمن یکی از قوانین و شرایط ازدواج تایلندی این است که شما حق رابطه با شخص دیگری را ندارید و فقط اجازه دارید با همسر تایلندی خود رابطه داشته باشید. در نهایت قبل از سفر یا مهاجرت به تایلند باید با یک متخصص مجرب تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را به دست آورید و مراقب باشید تا سفرتان راحت باشد. همانطور که در بالا ذکر شد، تایلند همیشه یکی از مقاصد اصلی گردشگران ایرانی در تعطیلات بوده است و باید همیشه از خطرات و تغییرات احتمالی در اخذ ویزای تایلند آگاه باشید.

قیمت بلیط هواپیما تایلند

تایلند از جمله کشورهایی نیست که بتوان انتظار سفر زمینی و هزینه های کم را داشت. بنابراین تنها راه باقی  مانده سفر به این کشور با هواپیما است. بنابراین احتمالاً به دنبال قیمت بلیط هواپیماA تایلندی هستید. قیمت بلیط این مسیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از نوع خطوط هوایی، کلاس پرواز، زمان سفر و غیره. بلیط هواپیما تهران بانکوک (رفت و برگشت) از حدود 4 میلیون تومان شروع می شود. با توجه به عوامل فوق، این قیمت می تواند حتی کمتر باشد.
در حال حاضر علاوه بر ایران ایر مانند ماهان، ایرلاین هایی مانند امارات، ترکیش ایرلاینز و قطر ایرویز نیز از تهران به بانکوک پرواز دارند. برای کاهش هزینه های سفر به تایلند میتوانید خطوط هوایی اکونومی را برای سفر خود انتخاب کنید.

هزینه غذا در تایلند

پس از اتمام هزینه های کلی به جزئیاتی مانند هزینه های غذا می پردازیم. غذاهای آسیای شرقی با ما بسیار متفاوت است و شاید فکر کنید به خاطر این تفاوت ها نباید سراغ غذاهای تایلندی بروید. اما شکی نیست که بخشی از سفر، خوردن غذای مقصد و آشنایی با طعم جدید است. همچنین اگر به غذاهای خیابانی علاقه دارید، هزینه خوردن و غذا خوردن ارزانتر خواهد بود. قیمت غذا در غرفه های مختلف تایلندی از حدود 5 بات شروع می شود و تا 20 بات نیز می رسد. (بر اساس نرخ ارز در بهار 1378 یعنی 2500 تا 10000 تومان). گزینه دیگر این است که غذاهای تایلندی را در رستوران های مختلف شهر امتحان کنید. محدوده قیمت این غذاها بسیار گسترده است. در این رستوران ها می توانید غذای 100000 تا 500 بات (50000 تا 250000 تومان) پیدا کنید و برای خوردن استیک ممکن است مجبور شوید 4000 بات (2 میلیون تومان!) بپردازید. قبل از رفتن به رستوران، قیمت غذا آنها را بررسی کنید تا از هزینه های زیاد سفر به تایلند جلوگیری کنید.

ویزای تایلند فوری

هزینه حمل و نقل در کشور تایلند

تایلند مانند هر کشور دیگری دارای سیستم حمل و نقل متنوعی است. امکانات معمول حمل و نقل در تایلند عبارتند از توک توک، تاکسی، مترو، اتوبوس، هواپیما، قطار و قایق تندرو، اگر با تاکسی سفر می کنید، باید بدانید که برای 2 کیلومتر اول باید 50 بات (25000 تومان) بپردازید. در آینده به ازای هر کیلومتر 7 بات (3500 تومان) اضافه می شود. Tuktuk همان دوچرخه داخلی است که در بسیاری از شهرهای شرق آسیا یافت میشود. هزینه یک مسیر کوتاه با توک توک حدود 30 بات (15000 تومان) میباشد. بهتر است قبل از سوار شدن با راننده توافق کنید تا در مقصدتان دچار مشکل نشوید. البته گردشگران می توانند از توک توک در تایلند استفاده کنند. با این حال، ممکن است سواری های مختلفی داشته باشید.
 

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر