×

ویزا شینگن

افرادی که به کشور های حوزه شینگن سفر می کنند دارای ویزای شینگن می باشند. ویزا شینگن برای سفرهای توریستی و یا اقامت کوتاه مدت افراد در حوزه شنگن صادر می شود. این ویزا معمولا به مدت ۹۰ روز صادر می شود. اگر شما میخواهید به چندین کشور در حوزه شینگن صفر کنید باید اقدام به گرفتن ویزای اولین کشور را دریافت کنید از آن طریق می توانید به سایر کشور ها نیز وارد شوید. 

ویزا شینگن

ویزا توریستی شینگن

ویزا توریستی شینگن به افراد این امکان را می دهد که حداکثر ظرف مدت 90 روز در یک دوره 6 ماه با هدف اینکه از کشورهای حوزه شینگن دیدن کنند وارد این منطقه شوند. شهروندان غیر اروپایی ملزم به دریافت ویزای کوتاه مدت شینگن هستند مگر تعدادی از کشورهای تایید شده از سوی اتحادیه اروپا. مدت زمانی که به فرد ویزا شینگن تعلق می گیرد بستگی به ماهیت سفر او دارد. مدت زمان ویزا از طریق نوع ویزا تعیین می شود. بنابراین، انواع ویزای شینگن تعیین کننده چگونگی و شرایط ورود شما به یک یا چند کشور حوزه شینگن خواهد بود.

چه کشورهایی عضو شینگن هستند؟

کشورهای عضو شینگن عبارتند از  اتریش، بلژیک، دانمارک، جمهوری چک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیخشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سویس می باشند. در صورتی به شما ویزا داده می شود که شما تایید کنید که قبل از اتمام مدت ویزا خاک این کشورها را ترک کنید.

انواع ویزا شینگن

افرادی که می خواهند وارد منطقه شینگن حتی برای یک ساعت هم شوند باید ویزا شینگن دریافت کنند در غیر این صورت نمی توانند حتی در خاک آن کشور نیز پیاده شوند. در ادامه  می خواهیم انواع ویزا شینگن را برای شما معرفی کنیم.

انواع ویزا شینگن

ویزای شینگن نوع A

ویزا شینگن نوع A به نوعی از ویزا گفته می شود که جهت ترانزیت فرودگاه استفاده می شود و به دارنده آن این اجازه داده می شود که از طریق منطقه بین المللی فرودگاه کشورهای منطقه شینگن بدون وارد شدن به آن منطقه سفر کنند.  ویزای ترانزیت فرودگاه برای شهروندانی که از یک کشور غیر شینگن به یک کشور غیر شینگن دیگر سفر می کنند و به دلیل تغییر در پرواز مجبورند از منطقه شینگن عبور کنند؛ می باشد.

ویزای شینگن نوع B 

این نوع ویزا نیز برای ترانزیت استفاده می شود که برای 5 روز اعتبار دارد و دارنده این نوع ویزا می تواند از طریق منطقه شینگن به مقصد نهایی خارج از شینگن سفر کند.ممکن است در سفر کاری برای سهولت بیشتر نیازمند ورود به منطقه شینگن باشید؛ در این صورت باید ویزای نوع B را دریافت نمایید.

ویزای شینگن نوع C 

این نوع به ویزا به نوعی از ویزای کوتاه مدت گفته می شود که دارنده آن اجازه دارد بسته به مدت ویزا برای مدت مشخصی در یک دوره خاص وارد کشور های عضو شینگن شود  شود و در آن زندگی کند این ویزا ها می تواند برای یک بار ورود، دو بار ورود با ویزای مولتی یا چند بار ورود باشد.

ویزا شینگن نوع D 

این نوع ویزا به نوع خاصی از افراد تعلق می گیرد این نوع به افرادی داده می شود که میخواهند در یکی از کشورهای شینگن تحصیل، کار یا اقامت دائم داشته باشند. ویزای ملی گفته می شود.

اسناد مورد نیاز برای ویزا مسافرتی شینگن

برای این که بتوانید ویزای مسافرتی شینگن را دریافت کنید باید مدارکی دال بر این که هدف شما گردش و مسافرت به حوزه شینگن می باشد ارائه بدهید در غیر این صورت ممکن است که افسر ویزا، درخواست ویزای شما را رد کند و شما نتوانید این ویزا را دریافت کنید. در ادامه می خواهیم اسناد مورد نیاز برای ویزای مسافرتی حوزه شینگن را به شما اعلام نمایم.
شما باید برنامه سفر خودتان را در طول سفر برای افسر ویزا اعلام کنید به این صورت که در طول سفر چه برنامه هایی دارید و بلیط هایی که رزرو نموده اید یا رسید خریدها و برنامه و فعالیت هیا روزانه خودتان را اعلام کنید.
همچنین برای ویزای گردشگری باید حتما تاییدیه هتل یا رزرو اقامتگاه برای گردشگر و اوقات فراغت را نیز تحویل بدهید یا این که دعوت نامه از فرد میزبان خودتان نیز ارائه بدهید. البته این نکته را در نظر بگیرید که مسافرانی که با دعوت نامه فردی از کشور مقصد می خواهند به کشوری در حوزه شینگن سفر کنند باید نسخه ای از گذرنامه و یا شناسنامه میزبان را نیز جهت اثبات اقامت او ارائه بدهند.

اسناد مورد نیاز برای ویزا مسافرتی شینگن

شرایط گرفتن ویزای مولتی شینگن

برای این که بتوانید ویزای ملی یا ویزای مولتی چند بار ورود دریافت کنید باید شرایطی که طبق عرف اتحادیه اروپا باشد داشته باشید. این شرایط از قبیل:

 • داشتن یک برنامه دانشجویی بین المللی برای مدت بیشتر از 1 سال می باشد.
 • دوره کامل تحصیل در یکی از کشورهای حوزه شینگن ویزای یک ساله دریافت میکنید با فرصت تمدید.
 • داشتن یک کار آموزشی در یک موسسه یا مرکز تحقیقاتی 
 • داشتن یک حرفه یا تخصص و گرفتن ویزای کار در در هر یک از کشورهای شینگن مسافرت می کند. شامل یک ورزشکار، یک هنرمند یا هر حرفه دیگر که در نوع خود، با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص می باشد.

موارد اضطراری، به عنوان مثال، یک وضعیت پزشکی که در یک بازه زمانی مشخص مانع می شود که فرد منطقه شینگن را ترک کند.

مدارک ویزای شینگن

برای این که بتوانید ویزا توریستی شینگن را دریافت کنید باید مدارک مورد نیاز آن را تحویل سفارت مورد نظر بدهید. در ادامه می خواهیم تمامی مدارکی که باید ارائه بدهید را به صورت کامل شرح بدهیم.

 • شما برای هر فردی که می خواهید ویزای شینگن دریافت کند حتی نوزاد باید یک فرم درخواست ویزا شینگن بنویسید.
 • برای درخواست ویزا باید 2 قطعه عکس در سایز 3.5 در 4.5 ارائه بدهید. عکسی که برای ویزا شینگن در نظر میگیرید باید پس زمینه سفید داشته باشد. این حس نباید بیشتر از 6 ماه گذشته باشد و بین چهره شخص و عکس تفاوتی نباید وجود داشته باشد. در نظر داشته باشید که عکس ویزا با پاسپورت نباید یکی باشد همچنین داشتن حجاب نیز اجباری نمی باشد فقط باید  فرمت پاسپورتی عکس حفظ شود.
 • پاسپورت معتبر باید داشته باشید و حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه از پاسپورت نیز خالی باشد.در صورتی که گذرنامه شما قبلا دارای ویزا شینگن بوده است باید آن را ارائه بدهید.
 • باید اصل شناسنامه به همراه ترجمه تمام صفحات شناسنامه ارائه بدهید.
 • کارت ملی نیز برای دریافت ویزا بسیار مهم می باشد.
 • اصل سند ملکی به نام مسافر یا همسر مسافر نیز یکی از مدارکی می باشد که برای دریافت ویزا مهم می باشد. این نکته را در نظر بگیرید که اگر سند به نام همسر شما می باشد از تمامی صفحات شناسنامه همسر باید کپی داشته باشید.
 • اصل مدرک شغلی نیز یکی دیگر از مدارک مهم شما می باشد.
 • داشتن بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد
 • برگه تایید رزرواسیون هتل
 • بیمه مسافرتی باید برای خودتان در نظر بگیرید و این بیمه باید حدود 50 هزار یورو پوشش حوادث داشته باشد. همچنین این بیمه باید در تمام مدت زمانی که شما در کشورهای عضو شینگن حضور دارید بیمه داشته باشید.

مدارک شغلی که باید به مامور اخذ ویزا شینگن ارائه بدهید به این ترتیب می باشد:
اگر شما خود صاحب یک کسب و کار هستید باید جواز کسب و کار، پروانه بهره برداری، گواهینامه فعالیت صنعتی یا جواز مطب ، کارت بازرگانی و آگهی تاسیس و تغییرات کسب و کارتان را ارائه بدهید.

برای افرادی که در ادارات دولتی مشغول به فعالیت هستند به این صورت می باشد که باید معرفی نامه از محل کار با ذکر سمت شغلی به همراه بیمه و 3 فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا کارت بازنشستگی را تحویل بدهند.
برای دانش آموزان و دانشجویان نیز گواهی اشتغال به تحصیل نیاز می باشد.
پرینت سه ماه آخر حساب بانکی با مانده حداقل 30 میلیون تومان به زبان انگلیسی، گواهی مانده حساب بانکی با تاییدیه امور بین الملل
پرداخت 50 میلیون تومان به عنوان ضمانت نامه بانکی برای برگشت به کشور
مدارک و ودیعه از زمان اقدام برای دریافت ویزا تا پایان سفر به صورت امانت می ماند.

مدارک ویزای شینگن

هزینه دریافت ویزای شینگن

هزینه دریافت ویزای شینگن یکی از مهم ترین نکاتی می باشد که افراد به آن توجه میکنند . در نظر بگیرید که هزینه ای که شما بابت این ویزا پرداخت می کنید قابل برگشت نمی باشد این هزینه بستگی به چند عامل دارد مانند سن درخواست کننده، نوع سفر و غیره.
هزینه دریافت ویزا برای کودکان تا ۱۲ سال حدود 150  یورو ‌می باشد. همچنین هزینه دریافت ویزا برای بزرگسالان نیز 200  یورو برای ویزای کوتاه مدت، 600 یورو برای ویزای بلند مدت می باشد. 
دانشمندان و محققان، دیپلمات های دارای پاسپورت رسمی و اعضای خانواده کسانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند باید مبلغ ۳۵ یورو پرداخت کنند.

شرایط اخذ ویزای شینگن

برای این که شما بتوانید ویزای شینگن دریافت کنید با شرایط تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا را داشته باشید تا درخواست شما جهت دریافت ویزا رد نشود. شرایط گرفتن ویزای شینگن به این صورت می باشد:

 • داشتن گردش حساب بالا برای متقاضیان درخواست ویزای شینگن در 6 ماه آخر یکی از مهم ترین شرایطی می باشد که مامور ویزا به آن توجه می کند. افسر ویزا معمولا مبلغ ورودی و خروجی شما در 6 ماه آخر را محاسبه می کند و سپس طبق آن برای این که به شما ویزا داده شود یا خیر تصمیم گیری می کنند.
 • برای این که بتوانید به افسر ویزا کمک کنید بهتر است که از قبل به مامور ویزا هدف از سفر خودتان به کشورهای اروپایی را اعلام کنید. اگر می خواهید به دلیل گردشگری به منطقه شینگن سفر کنید باید از قبل برای سفر خود یک هدفی اعلام کنید و بگویید که نحوه اقامت و سفر شما به چه صورت می باشد.
 • داشتن تمکن مالی مناسب و اعلام به افسر ویزا می توانید یکی دیگر از شرایط مهم اخذ ویزای شینگن شما باشد . شما باید به افسران ویزا ثابت کنید که در پرداخت هزینه های اقامت و سفر  و خرج روزانه خودتان مشکلی ندارید و در پرداخت هزینه ها از شخصی کمک نمی خواهید.

قیمت ویزای شینگن

برای اینکه می خواهید به یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنید باید در نظر بگیرید که شما می خواهید از چه طریق و به چه مدت به آن کشور سفر کنید.به این صورت که ورود به کشور فرانسه می تواند متفاوت از قیمت ویزای شینگن برای کشور آلمان باشد. همچنین در نظر بگیرید که شما برای چه مدت می خواهید به این کشور ها سفر کنید یا در طول زمانی که ویزا دارید چند بار می خواهید به این کشور ها وارد شوید.
به این دلیل که تمامی این موارد در هزینه و قیمت ویزا شینگن شما تاثیر گذار می باشد. در ادامه مبلغ این ویزا ها را به شما اعلام می کنیم.
ویزای یکبار ورود برای یک ماه 200 یورو، ویزای چند بار ورود برای مدت 3 ماه مبلغ 250 یورو ، ویزای چند بار ورود برای مدت 6 ماه 300 یورو ، ویزای چند بار ورود برای مدت 1 سال مبلغ 450 یورو و ویزای چند بار ورود برای 2 سال نیز 600 یورو می باشد.

مدت زمان درخواست ویزا شینگن

برای این که بدانید از چه مدت قبل از سفر خود باید درخواست ویزا را صادر کنید باید در نظر بگیرید ادامه مطلب را مطالعه کنید. در نظر بگیرید که حداقل زمان درخواست ویزا شینگن 15 روز قبل از سفر می باشد اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این می باشد که شاید کنسولگری از شما درخواست هایی داشته باشد و برای این که این درخواست را بتوانید انجام دهید به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشید از این رو بهتر است که قبل از تر این مدت اقدام به اخذ ویزا شینگن نمائید. به همین دلیل شما باید بین 30 تا 60 روز قبل از زمان سفر برای اخذ ویزای خود اقدام کنید.

نکات مهم دریافت ویزا شینگن

در مورد مدت زمان اعتبار ویزا شینگن باید به این نکته توجه داشته باشید که هر فرد یک کد اختصاصی برای مسافرت خود دارد که با استفاده از کد نشان می دهد تعداد دفعات مجاز تردد فرد در مدت 90 روز چند بار می باشد.
اگر کد سینگل برای فرد در ویزا شینگن درج شده باشد حتی اگر 1 روز در آن کشور حضور داشته باشد و هر علتی از آن کشور خارج شود و از اعتبار 180 روزه ویزای فرد نیز خیلی مانده باشد برای ورود مجدد به منطقه شینگن باید دوباره درخواست ویزا بدهد و زمان صدور ویزا حق ورود به هیچ کشوری از این منطقه را ندارد.
برای درخواست ویزا شینگن از سفارت آلمان باید تمام مدارک خودتان را به زبان آلمانی ترجمه کنید.
همراه داشتن 60 یورو در روز مصاحبه الزامی است
بعد از صدور ویزا ، جهت ضمانت به ازای هر نفر 100 میلیون تومان دریافت می شود
در صورتی که ویزا شما ریجکت شود مبلغی بابت هزینه های جاری کم شده و مابقی به شما باز پرداخت خواهد شد.

این نکته را نیز فراموش نکنید، برای اینکه بتوانند برچسب ویزا را در پاسپورت شما درج کنند، باید حداقل دو صفحه خالی در ویزای خود داشته باشید.
شما باید فرم ویزای توریستی شینگن را در سفارت، کنسولگری یا مرکز ویزای مقصد مورد نظر، در منطقه شینگن تحویل دهید.

هزینه دریافت ویزای شینگن

دلایل ریجکت ویزا شینگن 

پرونده های که سفارت کشور های حوزه شینگن ارسال می شود توسط کارگزاران این سفارت ها مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین در صورتی که ویزای شما ریجکت شود در نامه ای به صورت مکتوب دلایل ریجکت ویزا شینگن را اعلام می کنند.

 • مدارک ارائه شده به سفارت اشتباه، جعلی یا ناقص بوده است.
 • دلیل روشنی از هدف سفر و اقامت خود ارائه نشده است همان هدف شما برا سفر را به صورت درست و واضح بیان نکرده اید.
 • شرایط متقاضی جهت برخورداری از توانایی مالی کافی به منظور سفر و اقامت در کشور مورد نظر و بازگشت به کشور خود یا کشور سوم دیگری به اثبات نرسیده است.
 • اگر متقاضی در حال حاضر و به مدت 3 ماه در یکی از کشورهای عضو شینگن ساکن باشد.
 • فرد متقاضی جزو افرادی می باشد که توسط اعضای شینگن تحریم شده است و اجازه ی ورود به کشورشان را ندارد.
 • اگر جزو افرادی شناخته شده است که برای امنیت ملی، سلامت همگانی، سیاست های عمومی و داخلی و روابط بین الملل تهدید محسوب می شود و اجازه ی ورود به کشور مقصد را ندارد.
 • مدرکی دال بر اینکه دارای بیمه ویزای شینگن هست را ارائه نکرده است.
 • دلایلی که برای هدف خود از سفر و اقامت خود بیان کرده است، قابل اتکا و کافی نیستند.
 • دلایل متقاضی برای خروج از کشور عضو شینگن قبل از اتمام مدت ویزا به روشنی بیان نشده است.
 • اگر متقاضی مدارک کافی برای گرفتن ویزا که بایست در زمان مناسب ارائه دهد و همچنین مدارکی که باید جهت خروج از کشور آماده می کرده است، کافی و مناسب نبوده اند.
 • متقاضی از درخواست خود صرف نظر کرده است.

اسناد معتبر جهت ارائه تمکن مالی اخذ ویزا شینگن

همان طور که اعلام کردیم برای این که بتوانید به افسر ویزا اعلام کنید که تمکن مالی خوبی دارید و میتوانید هزینه سفر و اقامت و خرج روزانه خودتان را در طول دوره ویزا شینگن  بپردازید باید مدارکی ارائه بدهید.

 • صورت حساب  بانکی برای 3 ماه گذشته را ارائه دهید حتما از قبل مبلغ مورد قبول کنسولگری را چک کنید.
 • کارت های اعتباری و صورت حساب های معتبر را ارائه بدهید.
 • پول های نقد یا چک مسافرتی
 • در صورتی که دسته چک دارید ارائه دهید.
 • گواهی اشتغال به کار
 • اثبات حمایت مالی یا محل اسکان خصوصی خود را نیز باید ارائه بدهید.

سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن

همان طور که بعضی از کشور ها برای دادن ویزا راحت هستند و سخت گیری نمی کنند بعضی از کشورها نیز سخت گیری های بیشتر نیز دارند. در ادامه به شما در مورد این کشورها اطلاعات لازم را ارائه می دهیم. 
با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی کشورها، کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، اتریش، هلند جزء سخت ترین کشور ها در مورد اخذ ویزا شینگن برای ایرانیان می باشد. فرانسه برای متقاضیان که تا به حال به هیچ کشوری سفر نداشته اند به طور کلی ویزا صادر نمی کند.
کشور آلمان به این دلیل که تعداد پناهندگان ایرانی زیادی به این کشور رفته اند، شرایط اعطای ویزای شینگن به ایرانی ها را سخت کرده است به این صورت که اگر دعوت نامه نداشته باشید شانس گرفتن ویزای شما حتی صفر نیز می باشد. برای گرفتن ویزای شینگن اتریش و هلند نیز، باید مدارک مالی قوی به سفارت ارائه کنید.

نحوه استعلام ویزا شینگن

برای این که بتوانید دریافت ویزا شینگن یا ریجکت ویزا را کسب کنید نمی توانید از طریق آژانس مسافرتی یا شخصا پیگیری کنید. در اصل زمان تعیین شده از سوی سفارت و کنسولگری حوزه شینگن که معمولا بین دو هفته تا یک ماه می باشد شما باید منتظر دریافت جواب سفارت باشید.
اگر خدمات پیگیری ویزا از طریق پیامک را انتخاب کرده باشید، پس از رسیدگی به درخواست شما، جواب قبولی و یا ریجکت درخواست ویزای شینگن از طریق پیامک برای شما ارسال می شود. این پیامک‌ رهگیری به شماره موبایل‌ درج شده در فرم درخواست ویزا ارسال می‌شود. همچنین اگر در فرم درخواست اخذ ویزا، قسمت ایمیل را نیز تکمیل کرده باشید، اطلاعات پیگیری ویزای شینگن شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

ویزا توریستی شینگن

چگونه می توان ویزا شینگن دریافت کرد؟

در مرحله اول شما باید بدانید که نوع ویزای درخواستی شما چیست. بسته به هدف سفرتان می توانید درخواست ویزای خود را بدهید  و ویزای متفاوتی برای شما نیز صادر می شود. برای مثال ویزای تحصیلی با ویزای ورزشی و فعالیت های مرتبط برای ورزشکاران، ویزای کاری و ویزای توریستی کاملا متفاوت می باشد به همین دلیل بهتر است که قبل از سفر نوع ویزای خودتان را برای سرعت بخشیدن به کار و درخواست خود مشخص کنید.
در مرحله دوم شما باید از قبل مشخص کنید به چه کشور یا کشورهایی قصد سفر دارید . بعد از این که کشور های مقصد را مشخص کردید باید به کنسولگری یکی از این کشور ها یا سفارت وابسته به آن کشور مراجعه کنید در نظر بگیرید اگر به یک کشور می خواهید سفر کنید به سفارت همان کشور نیز مراجعه می کنید اما اگر می خواهید به چند کشور سفر داشته باشید باید به سفارت آن کشوری که تعداد روزهای بیشتری می خواهید در آن قرار داشته باشید مراجعه کنید.
اما اگر مدت اقامت شما در هر یک از کشورها مشخص یا برابر نباشد، می‌توانید درخواست اخذ ویزای شینگن را به سفارت یا مرکز ویزای کشور که مقصد اول شما می باشد، ارائه دهید.
در مرحله سوم باید در نظر بگیرید که در چه زمانی می خواهید به کنسولگری مراجعه و درخواست ویزا بدهید به این توجه کنید که اخذ ویزا زمان گیر می باشد بهترین زمان برای مراجعه از 60 روز قبل می باشد و دیرترین زمان نیز 15 روز قبل از سفر است. اما توصیه می کنیم حداقل 4 هفته تا 3 هفته قبل از سفر مراجعه کنید. 

در مرحله چهارم گرفتن وقت از سفارت برای اخذ ویزا شینگن می باشد. برای آنکه بتوانید به آن سفارت مراجعه کنید باید از قبل وقت رزرو کرده باشید در برخی از سفارت‌ها امکان گرفتن وقت به صورت آنلاین و در برخی دیگر از طریق مراجعه حضوری وجود دارد.
در مرحله بعدی شما باید فرم درخواست ویزا شینگن را پر کنید. فرم درخواست ویزا را پر کنید و آن را تکمیل کنید. آخرین فرم ارائه شده توسط سفارت را می توانید دانلود یا از سفارت تهیه کنید. تمامی قسمت‌های فرم باید کامل شود. دقت داشته باشید که فرم را در دو نسخه چاپ کنید و هر دو نسخه را باید امضا کنید.
در مرحله ششم شما باید مدارک درخواستی ویزا شینگن را ارائه بدهید مدارکی از قبیل مدرک شناسایی، بیمه سفر، رزرو بلیط رفت و برگشت ، فرم درخواست ویزا، پاسپورت معتبر، اثبات محل اقامت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر از مهم ترین مدارک هستند همچنین سایر مدارک اضافی را از سفارت‌ کشور مقصد باید بپرسید و به سفارت ارائه دهید.
بعد از طی مراحل گفته شده قبلی، برای شما وقت مصاحبه مشخص می شود و شما باید در تاریخ تعیین شده به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به افسر کنسولگری که با شما مصاحبه می کند تحویل بدهید در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌، هدف و سایر جزییات سفرتان پرسیده خواهد شد. سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ های لازم و درست را ارائه بدهید تا با پاسخ های فرم درخواستی شما هم خوانی داشته باشد.
در مرحله هشتم شما باید هزینه اخذ ویزا شینگن را پرداخت کنید. هنگام درخواست ویزای شینگن باید تمام هزینه را پرداخت کنید . هزینه اخذ ویزا توسط اتحادیه شینگن تصویب شده و غیر قابل تغییر میباشد این هزینه ها با توجه به سن و وضعیت فرد فقط تغییر می کند.
در آخر شما باید منتظر پاسخ درخواست اخذ ویزای خود باشید. بررسی درخواست شما توسط سفارت معمولاً ۱۵ روز به طول می انجامد. البته با توجه به هر فرد این زمان متغیر است و ممکن است طولانی تر نیز شود. نهایتا طی یک دوره ۱۵ تا ۳۰ روزه نتیجه درخواست شما اعلام خواهد شد.
 

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر