×

پیکاپ ویزا

معمولا افرادی که قصد ادامه زندگی یا تحصیل در آمریکا و کانادا را دارند و ویزا گرفته اند به خوبی از اهمیت استفاده از خدمات پیکاپ در فرآیند اخذ ویزا آگاه هستند. استفاده از گزینه پیکاپ به این معنی است که به شخص یا شرکت وکالت می دهید تا پاسپورت شما را به سفارت تحویل دهد و سپس پاسپورت شما را با ویزا برای شما تحویل بگیرد. ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا به متقاضی اخذ پاسپورت یا اخذ ویزا گفته می شود. خدمات ویزا برای کشور هایی ارائه می شود که در حال حاضر خدمات کنسولی خود را برای اتباع ایرانی در ایران قطع کرده اند. این کشورها عبارتند از آمریکا، کانادا، انگلستان، آلبانی و لیتوانی. و مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که فرد مجبور باشد دو بار و گاهی چندین بار به کشورهای همسایه مانند امارات متحده عربی، ترکیه یا ارمنستان سفر کند که برای شخص یا خانواده گران تمام می شود. برای رفع این مشکل از فرد دعوت می شود تا با کمک کارشناسان و وکلای مجرب پرونده خود را در سفارت کشور مقصد و یکی از کشورهای همسایه فعال کند (در این مرحله حضور متقاضی الزامی است).

Image

برای آخرین مراحل درج ویزا در پاسپورت و اخذ آن که گاهی از ده روز تا سه هفته طول می کشد، نیازی به حضور در سفارت نیست، اما می توان پاسپورت را از طریق یک کارگزار مجرب به سفارت تحویل داد و در نهایت به همراه ویزای پیوست به متقاضی تحویل داده می شود. در واقع به فرآیند ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن پاسپورت با ویزا به شخص، اخذ پاسپورت یا اخذ ویزا می گویند. پیکاپ در ترجمه از انگلیسی به معنای برداشتن چیزی از یک مکان است. اصطلاح اخذ ویزا نیز به معنای اخذ روادید از سفارت کشور ثالث و تحویل آن به متقاضی در کشور مبدا است. اصطلاحات ویزای پیکاپ و پاسپورت پیکاپ از نظر معنی کاملاً مشابه هستند و می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. بنابراین اگر به این دو اصطلاح برخورد کردید بدانید که هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد و به راحتی می توانید ویزا بگیرید. در واقع همه اینها به این دلیل ایجاد شد که مسافران بتوانند راحت تر از قبل به خواسته خود برسند.

خدمات ویزا

پس از مصاحبه شخصی با یک فرد و بررسی مدارک وی، سفارت تصمیم می گیرد که آیا وی واجد شرایط سفر به این کشور است یا خیر. در واقع به اصطلاح ویزا برای او صادر می شود یا خیر. در صورت تایید فرد و تایید درخواست ویزای وی، سفارت ایمیلی برای متقاضی ارسال می کند که معمولا دو هفته پس از مصاحبه اولیه ارسال می شود. در این مرحله متقاضی یا نماینده به عنوان نماینده قانونی متقاضی، شخصاً گذرنامه را به سفارت تحویل می دهد و برچسب مخصوص ویزا به صفحات داخلی گذرنامه متقاضی چسبانده شده و در اختیار متقاضی یا وکیل وی قرار می گیرد.

پیکاپ ویزا کانادا 

فرآیند ارسال پاسپورت به یکی از مراکز درخواست ویزا (VAC) و سفارت کانادا برای درج ویزای کانادا در آن را اخذ ویزای کانادا می گویند. دریافت پاسپورت کانادایی از سفارت یا اداره آخرین وظیفه اداری شما قبل از ورود به کانادا است. اکنون نامه ای دریافت کرده اید که به شما دستور می دهد پاسپورت خود را به سفارت کانادا ارسال کنید. از آنجایی که سفارت کانادا در ایران نیست، برای دریافت ویزای کانادا و درج برچسب ویزا باید پاسپورت خود را به سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه ایران ارسال کنید. توجه داشته باشید. اصطلاحات «اخذ ویزای کانادا» و «اخذ پاسپورت کانادا» به درج مهر ویزای کانادا در پاسپورت اشاره دارد و معمولاً به جای هم استفاده می شود. شاید بتوان گفت لذت بخش ترین مرحله اخذ ویزای کانادا، پیکاپ آن است زمانی که تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزای کانادا را طی کردید و در نهایت موفق به دریافت این ویزا شدید، باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر VAC ارسال کنید تا ویزا به پاسپورت شما ضمیمه شود. گرفتن پاسپورت کانادایی معمولاً 7 تا 14 روز طول می کشد. هزینه جمع آوری در کانادا به دو قسمت هزینه حمل و نقل و هزینه پرداختی به سفارت تقسیم می شود.

Image

مجوز لازم برای اخذ پاسپورت

اگر در ایران هستید، پلیس مهاجرت ایران به برخی آژانس ها یا شرکت های مسافرتی اجازه داده است که پاسپورت شما را دریافت کنند. این شرکت ها و آژانس ها با هماهنگی پلیس مرزی گذرنامه های متقاضیان خارج از کشور را جهت مهر به مراکز درخواست ویزا تحویل می دهند. البته قبل از آن با ارائه وکالتنامه شخص یا آژانس مناسب برای ویزای کانادا اقدام کنید.

مزایای پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزا برای کشور کانادا مزایای فراوانی دارد که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

برای صرفه جویی در پول

زمانی که فرآیند دریافت ویزای کانادا را به شخص یا آژانس قابل اعتمادی می سپارید، دیگر نیازی به پرداخت پول کلان برای بلیط هواپیما و اقامت چندین روزه در این کشور ندارید. هزینه هتل، غذا، حمل و نقل و بسیاری از هزینه های دیگر در کشور مقصد برای شما هزینه زیادی خواهد داشت.

صرفه جویی در زمان

هیچ فایده ای ندارد که چند روز از وقت خود را تلف کنید و برای دریافت ویزای کانادا به کشور دیگری بروید. در عوض، می توانید زمانی را صرف آماده سازی و برنامه ریزی ورود خود به کانادا کنید.

مراحل پیکاپ ویزای کانادا

پس از دریافت ایمیل تایید از سفارت (درخواست اصلی پاسپورت)، متقاضی باید با پرینت ایمیل و پاسپورت به سفارت کشور مربوطه مراجعه و برای ویزا اقدام کند. برای تسهیل این فرآیند و کاهش هزینه ها با تعیین نماینده قانونی شرکت در ترکیه، متقاضی می تواند بدون حضور در کشور ثالث، پاسپورت خود را با درج یادداشت، صرفاً با داشتن پاسپورت، ایمیل سفارت و امضای فرم وکالتنامه دریافت کند.
حالا مراحل پیکاپ به این صورت خواهد بود:
●    با آژانس های معتبر دارای مجوز خدمات صدور گذرنامه از پلیس مهاجرت ایران تماس بگیرید.
●    مدارک لازم مانند پرینت نامه درخواست پاس، اصل پاسپورت و وکالتنامه را همراه داشته باشید و به نمایندگی مربوطه در آن نمایندگی تحویل دهید.
●    نماینده آژانس پاسپورت و سایر مدارک مشتریان را از طریق هوایی به ترکیه ارسال می کند.
●    مدارک به دفاتر VAC در استانبول یا آنکارا تحویل داده می شود.
●    پس از رسیدن پاسپورت ها به دفتر VOC، کد رهگیری تحت عنوان Tracking ID برای شما ارسال می شود تا تمامی مراحل در وب سایت vfs قابل پیگیری باشد.
●    پیگیری وضعیت اخذ پاسپورت از VFS
●    پس از چندین روز کار اداری در سفارت کانادا، برچسب ویزا در پاسپورت ها درج می شود.
●    کارگزار پاسپورت های مهر شده را به ایران برمی گرداند و به شما تحویل می دهد.

پیکاپ ویزای انگلستان 

ایرانیانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند باید برای اخذ ویزای انگلستان به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و امارات سفر کرده و اقدامات لازم را جهت درخواست ویزا و تعیین وقت انگشت نگاری با آژانس های انگلستان در این کشورها انجام دهند. 

اگر درخواست ویزای شما بدون هیچ مشکلی توسط سفارت انگلستان تایید شود، ویزای شما در پاسپورت شما مهر می شود. دو راه برای دریافت پاسپورت مهر شده از سفارت بریتانیا وجود دارد:
راه اول حضور حضوری در سفارت انگلیس است، پاسپورت خود را به سفارت انگلیس بدهید تا ویزای شما مهر شود.
و راه دوم که بسیار مقرون به صرفه تر و پرطرفدارتر است ویزای پیکاپ ویزای انگلیس نام دارد. در واقع این همان فرصت ویژه ای است که در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار می گیرد.
به این ترتیب دیگر لازم نیست سفر دیگری به سفارت انگلیس در کشورهای همسایه داشته باشید. کافی است یک وکیل یا نماینده معتبر انتخاب کنید. پاسپورت خود را به او بدهید تا از طرف شما به کنسولگری تحویل دهد. پس از الصاق ویزا به پاسپورت، سفارت آن را به وکیل شما تحویل می دهد تا به شما تحویل دهد.  برای دریافت ویزای انگلستان، باید مدارک قابل اعتماد و قابل قبولی را به سفارت ارائه دهید که بازگشت شما از انگلستان را ثابت می کند و به افسر اطمینان دهید که پس از پایان اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهید گشت. پس از دریافت ویزای انگلستان، اجازه ورود به انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز را خواهید داشت. این ویزا بسته به هدف سفر انواع مختلفی دارد و با ویزای انگلستان اعتبار پاسپورت اعطا می کند. بر اساس تحقیقات بین المللی، از هر 6 نفر در 189 کشور جهان، یک نفر برای ویزای کار انگلیس اقدام می کند. انگلستان کشوری با چشم اندازهای جذاب برای کار، زندگی و تحصیل است.

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1403 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

1502 رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر