×
درحال بارگزاری ...

تور تفلیس نوید گشت

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است که در سواحل رودخانه متکواری قرار دارد. جمعیت آن تقریباً 1.5 میلیون نفر است. مجموعه تفلیس شامل روستاهای بسیاری در حومه شهر است. از نظر اداری، شهر به بخش‌ هایی تقسیم می ‌شود که دارای واحدهای حکومت مرکزی و محلی خود هستند که صلاحیت آن بر حوزه محدودی از امور است. این زیرمجموعه تحت حکومت شوروی در دهه 1930 و به دنبال تقسیم بندی عمومی اتحاد جماهیر شوروی تأسیس شد. تفلیس زمستان های نسبتا سرد و تابستان های گرم را تجربه می کند. تفلیس در مقایسه با سایر شهرهایی که آب و هوای قاره ای مشابهی در طول عرض های جغرافیایی مشابه دارند، دارای آب و هوای نسبتاً معتدلی است. میانگین دمای سالانه در تفلیس 12.7 درجه سانتی گراد است. دی سردترین ماه با میانگین دمای 0.9 درجه سانتی گراد است. خرداد نیز با میانگین دمای 24.4 درجه سانتی گراد گرم ترین ماه است. برف به طور متوسط 15 تا 25 روز در سال می بارد. کوه‌ های اطراف، اغلب ابرها را در داخل و اطراف شهر، عمدتاً در ماه‌ های بهار و پاییز، به دام می ‌اندازند، که منجر به هوای طولانی ‌مدت بارانی و یا ابری می ‌شود. بادهای شمال غربی در بیشتر نقاط تفلیس در طول سال غالب است. بادهای جنوب شرقی نیز رایج است. در این مقاله می خواهیم به تور تفلیس اشاره داشته باشیم و نکات پیرامون آن را بیان کنیم.

بهترین زمان سفر با تور تفلیس

در بعضی از ماه های سال می توانید به تور تقلیس بیشتر فکر کنید. اما بهترین زمان سفر با تور تفلیس چه زمانی است؟ ماه های زمستان در تفلیس آرام است، به خصوص در ماه دی که کشور سال نو را حداقل به مدت دو هفته جشن می گیرد. گرجی ها از تقویم ارتدکس پیروی می کنند، بنابراین سال نو در آنجا بسیار بزرگتر از کریسمس است. اگر می خواهید تجربه کنید که مردم محلی چگونه این تعطیلات را جشن می گیرند، اولین هفته های ماه زمان مناسبی برای بازدید است. در ماه اردیبهشت هوا گرم است و قدم زدن در شهر و سفرهای یک روزه از تفلیس دلپذیر می شود. عید پاک گرجستان بسته به تقویم ارتدکس معمولاً در ماه اردیبهشت می افتد. بنابراین بسته به نوع بازدید شما از تفلیس هر زمانی می تواند بهترین زمان باشد.

جاذبه های گردشگری تور تفلیس

جاذبه های گردشگری تور تفلیس عبارتند از:
-    قلعه ناریکالا؛ قلعه ناریکالا مشرف به آبانوتوبانی، قدیمی ‌ترین منطقه پایتخت، به قرن چهارم باز می ‌گردد، زمانی که تفلیس یک ارگ ایرانی بود. 
-    مجسمه کارتلیس ددا؛ در کنار ناریکالا، مجسمه بزرگ زنی وجود دارد که شمشیر و فنجان در دست دارد. شمشیر برای کسانی است که به عنوان دشمن و جام شراب برای کسانی است که به عنوان دوست می آیند.
-    کلیسای متخی؛ در طرف مقابل قلعه ناریکالا، کلیسای متخی با مجسمه پادشاه وغتانگ گورگاسالی، بنیانگذار تفلیس، یک نقطه عطف شهری است. 
-    خانه های مسکونی قدیمی؛ تفلیس دارای خانه های مسکونی قدیمی با بالکن های چوبی منحنی رنگارنگ مشرف به میدان و کلیسای متخی است. 
-    پل صلح؛ یکی از اولین اضافات معماری مدرن به شهر یک سازه شیشه ای و فولادی است. پل صلح در سال 2010 به روی عموم باز شد.
-    پارک رایک، 
-    کلیسای جامع تسمیندا سامبا،
-    برج ساعت،
-    چاپخانه زیرزمینی استالین.

تور تفلیس از تهران

مطمئناً انتخاب تور از تهران می تواند بسیار مفید به فایده باشد. با توجه به اینکه تور تفلیس از تهران، قیمت مناسب تری نسبت به تور از دیگر شهرها دارد بنابراین می تواند انتخاب خوبی باشد. همچنین در تهران شرکت های مختلفی در امر ارائه تور فعالیت می کنند و از اینرو می توانید هر زمان که مایل بودید نسبت به انتخاب تور و زمان حرکت آن تصمیم بگیرید. 

قیمت تور تفلیس

همانطور که می دانید در تورهای مسافرتی امکانات مختلف و انواع متفاوتی از آن وجود دارد. بسته به اینکه چه خدماتی در طول تور به شما ارائه می شود، قیمت تور تفلیس ممکن است متفاوت باشد. ممکن است بخواهید از تور زمینی تفلیس استفاده کنید که به مراتب از قیمت کمتری برخوردار است. همچنین اینکه چه هتلی برای شما در آنجا رزرو می کنند نیز در قیمت تور تأثیرگذار است. 

تور تفلیس  لحظه آخری

در برخی مواقع شرکت های ارائه دهنده تور با توجه به اینکه ظرفیت تور تکمیل نمی شود، اقدام به ارائه تخفیفاتی در لحظه آخر ثبت نام، می کنند. بنابراین اگر در لحظه آخر تصمیم به تهیه تور بگیرید، امکان دارد بتوانید از تخفیفات آن برخوردار شوید. در مورد تور تفلیس نیز چنین است. برای اینکه بتوانید از هزینه های سفر خود بکاهید، می توانید از تور تفلیس لحظه آخری استفاده کنید. 

تور تفلیس ارزان

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم عواملی بر کاهش قیمت تور تأثیر می گذارند. برای تهیه تور تفلیس ارزان می باید به تمام این نکات توجه داشت. یکی از این نکات خرید تور در لحظه آخر است. همچنین اگر تور تفلیس زمینی را انتخاب کنید در هزینه های تور کاهش چشم گیری ایجاد خواهد کرد. 

تور تفلیس ۱۴۰۱

در سال 1401 با توجه به از بین رفتن بسیاری از محدودیت های کرونا و امکان سفر راحت به کشورهای دیگر، بسیاری از مردم تصمیم به مسافرت گرفته اند. در این بین تور تفلیس 1401 نیز رونق زیادی پیدا کرده است. در این تور شما می توانید اوقات خوشی را در شهر تفلیس با جاذبه های گردشگری فراوان آن سپری کنید. در این مقاله سعی کردیم در مورد تور تفلیس و جاذبه های گردشگری آن مطالبی را بیان کنیم. همچنین در مورد انتخاب تور از تهران و مزایای آن نیز نکاتی را ایراد نمودیم. در مورد تور لحظه آخری تفلیس مطالبی را عنوان کردیم و بیان نمودیم که با انتخاب تور ارزان می توانید از سفر به این شهر زیبا لذت ببرید. 

تور مالزی لحطه آخری

یک تور مالزی لحظه آخری یا آفر تور مالزی فرصتی عالی سفر برای کسانی است که همیشه آماده هستند. معمولا فقط یک یا دو روز فرصت دارید تا از تور لحظه آخری استفاده کنید. بنابراین، کارهایی مانند ویزا و پاسپورت را باید از قبل انجام می دادید و از آنجایی که تورهای لحظه آخری از قبل مشخص نیست، باید همیشه مدارک را پر کرده باشید تا اگر یک تور خوب پیدا کردید، دوباره معطل نشوید . البته تورهای لحظه آخری بسیار با کیفیت و ارزان هستند به شرطی که واقعا لحظه آخری باشند. جالب است بدانید که در سال های اخیر با گسترش امکانات گردشگری در بلغارستان، هتل های بسیار خوبی در شهرهای این کشور به خصوص در سواحل آن ایجاد شده است که برای شما گردشگران بسیار مناسب است ؛ در پایان متذکر می شویم که خوشبختانه در سال های اخیر اخذ ویزای بلغارستان برای هموطنان آسان تر شده است.

از نظر جغرافیایی، مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. دو بخش متمایز مالزی، هر دو بخش غربی شبه جزیره مالزی و بخش شرقی مالزی، که توسط دریای چین جنوبی از هم جدا شده اند، دارای چشم انداز بسیار مشابه و منحصر به فردی از دشت های ساحلی مرتفع و اغلب تپه ها و کوه های جنگلی انبوه هستند. در میان بلندترین آنها، کوه کینابالو در ارتفاع 4095.2 متری در جزیره بورنئو قرار دارد و مساحت کل این کشور حدود 329758 کیلومتر مربع است. علاوه بر این، بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۸، ۳۱ میلیون و ۸۳۴ هزار نفر در این کشور زندگی می کنند.

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر