×

کازا میلا

راهنمای سفر به اروپا  /   راهنمای سفر به اسپانیا / راهنمای سفر به شهر بارسلون  /  کازامیلا

کازا میلا که به نام لا پدررا یا سنگ معدن نیز شناخته می شود، در بارسلون اسپانیا واقع شده است. کازا میلا بین سال‌های 1906 و 1912 توسط آنتونی گائودی ساخته شد و یکی از آخرین ساختمان‌های او بود، قبل از اینکه او کاملاً خود را وقف ساگرادا فامیلیا کند. در سال 1906 توسط یک تاجر ثروتمند به نام کمپز و همسرش روزر سفارش داده شد. در این مقاله میخواهیم به بررسی تالار کازا میلا، خلاقیت منحصر به فرد گائودی و انتقاد از آن بپردازیم.
کازا میلا به سبک هنر نو ساخته شده است. این سبک از هنر و معماری است که اشکال تزئینی زنده را در بر می گیرد و منحنی ها را به خطوط مستقیم ترجیح می دهد. کل نما از سنگ طبیعی با کاشی های سرامیک سفید در اطراف لبه بالایی ساختمان ساخته شده است. گائودی کاسا میلا را منحصراً با اشکال طبیعی طراحی کرد، در نتیجه یک زاویه قائمه پیدا نمی‌شود. دسترسی توسط یک آهن دروازه عظیم با طرحی منسوب به جوجول محافظت می شود، برای مردم و اتومبیل ها رایج بود، جایی که دسترسی به گاراژ در زیرزمین، که اکنون در سالن است.

Image

تالار کازا میلا

دو تالار کاملاً پلی کروم با نقاشی‌های رنگ روغن بر روی سطح گچ است که مجموعه‌ای التقاطی از اسطوره‌ها و گل‌ها را نشان می‌دهد. مناطقی که برای عموم آزاد است عبارتند از: اتاق زیر شیروانی، پشت بام و طبقه بالا. آپارتمان طبقه بالا به بازدیدکنندگان ایده ای از ظاهر داخلی در آغاز قرن بیستم می دهد. طبقه اصلی محل سکونت سابق میلا است. این به عنوان یک سالن نمایشگاه در سال 1992 افتتاح شد. راه پله دهلیز، با نوارهای آهنی تابیده شده، با نقاشی های دیواری تزئین شده است که در برخی مکان ها نشان دهنده برجسته گائودی است.

 

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

 

یک واقعیت جالب این است که گائودی فقط در هر طبقه دوم آسانسور می‌گذاشت زیرا می‌خواست افرادی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کردند با یکدیگر آشنا شوند، ایده این بود که افراد در طبقات مختلف باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. ساختار دنده ای مانند ستون فقرات که از 270 قوس آجری سهموی با ارتفاع های مختلف تشکیل شده است، توپوگرافی متنوعی از اتاق زیر شیروانی ایجاد می کند.

Image

کازا میلا سقفی تماشایی دارد

روی پشت بام دودکش ها و تهویه مانند هر سقف دیگری قرار دارد. اما اینها توسط گائودی به روش واقعی گائودی با اشکال خارق العاده و تخیل زنده طراحی شده اند. روی پشت بام دودکش ها و تهویه مانند هر سقف دیگری قرار دارد. اما اینها توسط گائودی به روش واقعی گائودی با اشکال خارق العاده و تخیل زنده طراحی شده اند.

کازا میلا یکی از جذاب ترین ساختمان های جهان است

به دلیل منحصر به فرد بودن، ارزش هنری و میراثی به رسمیت شناخته شده است و در سال 1984 به دلیل ارزش جهانی استثنایی خود در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. این یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی در بارسلونا است. مردم محلی از این بنا به دلیل نمای نامنظمش به عنوان معدن سنگ یا لا پدررا یاد می کنند. معماري كه كازا ميلا را طراحي و ساخت آنتوني گائودي معروف بود. او به دلیل طراحی های منحصر به فرد معماری خود شناخته شده است. او در بارسلونا و سراسر اسپانیا مشهور است. گائودی چندین ساختمان طراحی کرده است که اکنون میراث ملی هستند.
کازا میلا آخرین پروژه او قبل از شروع کار روی ساگرادا فامیلیا بود. شش سال طول کشید تا این ساختمان را تکمیل کند. او از هنر نو استفاده می کرد و بسیاری سبک او را مدرنیستی می دانستند.

Image

کاسا میلا خلاقیت منحصر به فرد گائودی را به نمایش می گذارد

زمانی که گائودی شروع به کار بر روی این ساختمان کرد و طراحی او شکل گرفت، بسیاری از مردم سرگرم نشدند. آنها طرح های او را پوچ و پوچ می دانستند. گائودی توسط افرادی که آثار او را عمدتاً توسط منتقدان معماری محلی و روزنامه ها می دیدند مورد تمسخر قرار می گرفتند. آنها طراحی غیرمعمول او را کمی نگران کردند. گائودی استفاده از اشکال و منحنی های تزئینی واضح را به جای استفاده از خطوط مستقیم پذیرفت. در این خانه یک زاویه مستقیم وجود ندارد. کل نمای این خانه از سنگ طبیعی ساخته شده است و در لبه بالایی ساختمان دارای اندود کاشی و سرامیک سفید است.

خانه دارای سیستم تهویه طبیعی است

همه چیز در مورد این خانه منحصر به فرد و جذاب است. گائودی تمام تلاش خود را برای تهویه این خانه انجام داد. او سیستم تهویه طبیعی را انتخاب کرد. انتخاب رنگ ها و شکل های او نیز از طبیعت الهام گرفته شده است. سیستم تهویه در سقفی وجود دارد که دارای فن، دودکش و نورگیر است. او از سنگ مرمر شکسته، آجر و شیشه استفاده می‌کرد و در مجسمه‌ها نیز جاسازی می‌کرد.
 

گائودی به دلیل طراحی منحصر به فردش به شدت مورد انتقاد قرار گرفت

نمای این خانه شبیه دیوارهای ناهموار یک معدن است. اکثر کسانی که به این خانه برخوردند، آن را با معدن سنگی مقایسه کردند که آن را زشت می دانستند. طرح او در چندین مجله طنز منتشر شد که در آن مردم محلی از کار او انتقاد کردند. یک خانم معروف به جوآن جونسدا برای عید پاک کیکی شبیه این ساختمان پخت. منتقد دیگری که به نام خواکیم گارسیا شناخته می شود، بالکن های فرفورژه را در مجله خود مسخره می کند. دیگر صاحبان خانه در بارسلون از این خانه خوششان نمی آمد که با میلاس ها که صاحب خانه بودند صحبت نکردند. آنها استدلال می کردند که این خانه ارزش زمین و خانه های اطراف آن را کاهش می دهد.

مطالب مرتبط : 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر