×

فرم سفارت

 

وقتی شما می خواهید از کشوری به کشور دیگر سفر کنید، باید به سفارت آن کشور مراجعه کنید و فرمی را پر کنید تا بتوانید اجازه ورود به آن کشور را پیدا کنید. شما باید اطلاعاتی را که سفارت به آنها نیاز دارد وارد فرم کنید و سپس مسئولین سفارت فرم را بررسی می کنند و در صورت تایید اجازه ورود آن فرد خاک کشورشان را صادر می کنند. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد فرم سفارت در اختیار شما قرار دهیم. 

 

فرم سفارت

در این فرم چه اطلاعاتی آورده شده است؟

یکی از سوالات کسانی که می خواهند فرم سفارت را پر کنند در این باره است کدام اطلاعات باید وارد این فرم شوند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم اطلاعاتی که باید در این فرم وارد شوند شامل اطلاعات شخصی، زمان تولد و سوابقی است که فرد ممکن است در گذشته خود داشته باشد. در واقع، اگر بخواهیم به اطلاعات این فرم اشاره کنیم باید بگوییم فردی که می خواهد به کشور مورد نظر وارد شود باید جمع بندی از سوابق خود را در اختیار آن کشور قرار دهد. 

درخواست فرم سفارت

همانطور که متوجه شده اید برای ورود به هر کشور به فرم سفارت نیازمند هستید. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید چگونه می توانید فرم سفارت را دریافت کنید. برای این کار حتما و الزاما باید به وب سایت آن سفارت وارد شوید و به قسمت تکمیل فرم بروید. سفارت هر کشور اطلاعاتش را به خوبی در وب سایتش قرار داده است و به افراد کمک می کند تا به راحتی بتوانند به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کنند. 

آیا ارائه این فرم به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

وقتی فرم سفارت را پر می کنید، باید آن را به سفارت تحویل دهید تا کار درخواست ویزا برای شما پیش رود. اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که پس از اتمام پر کردن فرم آیا باید می توان این فرم را به صورت آنلاین برای سفارت ارسال کرد. 
بهتر است بدانید برخی از سفارت ها هستند که این امکان را برای متقاضیان به وجود آورده اند که فرم را به صورت آنلاین ارسال نمایند، اما برخی از سفارت ها به این موضوع اشاره می کنند که متقاضیان باید این فرم را به صورت پرینت شده در مدارک خود قرار دهند و سپس به سفارت خانه ها تحویل دهند. نحوه تحویل این فرم به خوبی در سایت هر سفارت آمده است. به همین دلیل توصیه می شود قبل از اینکه فرم سفارت را پر کنید، ابتدا اطلاعات آن را در سایت مطالعه نمایید. 

 

درخواست فرم سفارت

فرم سفارت اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که افراد زیادی تمایل دارند سالانه به این کشور بروند و زیبایی های آن را ببینند. همچنین، بسیاری از افراد متقاضی اقامت در این کشور هستند و همین امر سبب می شود درخواست های زیادی به سفارت این کشور ارسال گردد. بهتر است بدانید که شما برای درخواست ویزا باید فرم سفارت اسپانیا را پر کنید. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا فرم سفارت برای تمامی ویزا ها یکی است! در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. 

آیا با انواع ویزاها آشنایی دارید؟

اگر به اشتباهات رایج در رد شدن درخواست ویزا افراد توجه داشته باشید، متوجه می شوید که یکی از دلایل رد شدن ویزاها عدم توجه به نوع ویزاست. همانطور که میدانید شما برای هر نوع ویزا باید فرم مخصوص به آن را پر کنید. به طور مثال، اگر می خواهید ویزا دانشجویی دریافت کنید باید فرم مرتبط به آن را پر کنید و اگر می خواهید ویزا کاری دریافت نمایید، باید فرم مرتبط را پر کنید. 
اما اگر در زمان مراجعه به سفارت اطلاعات کلی در مورد نوع ویزایی که می خواهید دریافت کنید نداشته باشید، ممکن است ماموری که در آنجاست متوجه شود که شخص دیگری این کار را برای شما انجام داده است و این امر قطعا به ضرر شما تمام خواهد شد. در نتیجه، کسانی که می خواهند پس از پر کردن فرم سفارت پاسخ مثبت سفارت را برای ورود به آن کشور بدست بیاورند، باید به این نکته توجه داشته باشند. 

آیا صحت تمامی اطلاعات را تایید می کنید؟

یکی دیگر از مواردی که سبب می شود در پروسه دریافت ویزا و یا پر کردن فرم سفارت با مشکل روبرو شوید عدم تایید صحت اطلاعات است. همواره از شما خواسته می شود تمامی اطلاعاتی را که وارد می کنید به صحت آنها اطمینان داشته باشید و هرگز دروغ نگویید. 
به طور مثال، اگر از شما پرسیده می شود چه کسی شما را ساپورت مالی می کند و شما بنویسید من از طرف پدرم ساپورت میشوم، اما سفارت به این موضوع پی ببرد که شما از ظرف برادر و یا یکی دیگر از اعضا خانواده ساپورت می شوید، این امر به معنای دروغ است و به احتمال زیاد درخواست شما برای دریافت ویزا رد می شود. در نتیجه، اگر می خواهید به نتیجه دلخواه خود برسید، باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.  

آیا مدارکتان کافی است؟

یکی از مواردی که در زمان پر کردن فرم سفارت و درخواست ویزا برای کشور اسپانیا و تمامی کشورهای دیگر باید به آن توجه داشته باشید، ارائه مدارک کافی است. به طور مثال، گاهی برخی از افراد فراموش می کنند تا سند خانه و یا ملکی را که وابستگی آنها را به کشور خودشان نشان می دهد همراه خود به سفارت ببرند. این موضوع می تواند در سفارت به عنوان یک نکته منفی قلمداد شود. 
زیرا ماموران سفارت به این نتیجه میرسند که شما نسبت به موضوعات مهم بی تفاوت هستید و این موضوع می تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد. به همین دلیل، زمانی که می خواهید فرم سفارت را پر کنید به تمامی موارد و مدارکی که باید ارائه دهید توجه داشته باشید. 

فرم سفارت فرانسه

شاید بتوان گفت فرانسه یکی از کشورهایی است که افراد زیادی سالانه از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند. دلیل اصلی این امر می تواند جاذبه های توریستی باشد که در کشور فرانسه قرار گرفته است. به طول مثال، موزه لوور فرانسه از جمله زیبایی های این کشور است که از گذشته تا به امروز افراد زیادی را به این کشور رویایی کشانده است.
 همچنین، خیابان شانزلیزه از جمله خیابان هایی است که همیشه افرادی که در صنعت مد فعال بوده اند نام این شهر را شنیده اند و از قدم زدن در آن لذت برده اند. در نتیجه جای تعجب نیست که افراد می توانند برای ورود به این کشور فرم سفارت فرانسه را پر کنند. اما در این پروسه به چه نکاتی باید توجه داشته باشند؟

آیا برای پر کردن فرم سفارت فرانسه به مشاوره نیاز است؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان پر کردن فرم سفارت همواره پرسیده می شود در این زمینه است که آیا برای پر کردن فرم به مشاوره نیاز است. به طور کلی باید بدانید شما برای پر کردن این فرم نیاز به پرداخت هزینه های هنگفت نیاز ندارید. خوشبختانه وجود صفحات مختلف وب به شما کمک می کند تا اطلاعات کلی را برای پر کردن این فرم بدست بیاورید. با وجود این، در صورتی که احساس می کنید هنوز نتوانسته اید اطلاعاتی را که نیاز دارید بدست بیاورید می توانید از خدمات مشاوره بهره مند شوید. 

صفر تا صد کار را به مشاوره نسپارید!

یکی از اشتباهات رایج افرادی که می خواهند از خدمات مشاوره برای پر کردن فرم سفارت استفاده کنند در این زمینه است که تمامی کارهای خود را به مشاوران می سپارند و هرگز خودشان وارد این روند نمی شوند. این امر سبب می شود تا از اطلاعاتی که وارد می کنند بی خبر بمانند و یا دیگر نتوانند به خوبی در جلسه ای که به صورت حضوری به سفارت می روند اطلاعات خود را ارائه دهند. این امر تاثیر بسیار منفی در روند دریافت ویزا دارد و حتی ممکن است سبب شود شما هرگز ویزا دریافت نکنید. 

آیا پس از رد شدن ویزا می توان درخواست بازبینی کرد؟

بیاری از افراد احساس می کنند در صورتی که پس از پر کردن فرم سفارت درخواست ویزا آنها رد شود دنیا به آخر می رسد و دیگر حتی به دلایل رد شدن ویزا خود نگاه نمی کنند. این اشتباه ترین کاری است که شما می توانید انجام دهید. باید بدانید بررسی دلایل رد شدن ویزا به شما کمک می کند تا متوجه اشتباهات خود شوید و اگر دوباره درخواست ویزا دادید بتوانید با رفع آن اشتباهات ویزا را دریافت کنید. 

به همین دلیل توصیه ما به شما این است اگر ویزا شما رد شد، دلایل را به خوبی بررسی کنید و سپس درخواست بازبینی مجدد ویزا را بدهید. اینکه در بازبینی مجدد ویزا شما صادر شود و یا خیر یک موضوع نسبی است و هیچ کس نمی تواند پاسخ قطعی به این سوال دهد. 

فرم‌ سفارت ایتالیا

وقتی نام ایتالیا را می شنویم به یاد پیتزاهای خوش طعمی می افتیم که شاید در هیچ جای دیگر جهان نتوانید آنها را تجربه کنید. همچنین، ایتالیا در زمان های دوری در اوج شکوفایی قرار داشته است و امپراطوران زیادی در آنجا فرمانروایی کرده اند. به همین دلیل، ایتالیا یکی از مقاصد مهم گردشگری، تحصیلی و کاری برای تمامی افراد به شمار می رود. شما برای ورود به این کشور ابتدا باید فرم سفارت را پر کنید و درخواست ویزا کنید. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد پر کردن فرم سفارت ایتالیا در اختیار شما قرار می دهیم. 

آیا گذاشتن عکس در این فرم الزامی است؟

اگر به نمونه فرم پر شده سفارت نگاهی بیندازید متوجه می شوید در گوشه سمت راست فرم همیشه جای تصویر است. متاسفانه بسیاری از افراد از روی ناآگاهی زمانی که این فرم را پر می کنند و در پرونده خود قرار می دهند، تصویر خود را بر روی فرم نمی زنند. این امر سبب می شود تا مامور سفارت احساس کند شما فرد بی انضباطی هستید و یا به چیزی که از شما درخواست می شود توجهی ندارید و همین امر منجر به رد ویزا شما می شود. 
بهتر است بدانید زمانی که فرم را به صورت آنلاین برای سفارت ارسال میکنید، گزینه ارسال عکس فعال است و تا زمانی که عکس خود را آپلود نکنید، فرم ارسال نمی شود. حجم و اندازه عکسی که باید در فرم پر شده قرار دهید در دستورالعمل پر کردن فرم آنلاین آماده است. توصیه ما به شما این است قبل از اینکه فرم سفارت را پر کنید، ابتدا دستور العمل را به دقت بخوانید تا به سرعت بتوانید فرم را پر کنید و ارسال نمایید. 

آیا این فرم به زبان ایتالیایی است؟

یکی از سوالاتی که در زمان پر کردن فرم سفارت پرسیده می شود در این زمینه است که آیا این فرم به زبان ایتالیایی است! بهتر است بدانید فرم سفارت معمولا به زبان انگلیسی که زبان رسمی در سراسر دنیاست به افراد ارائه می شود. گاهی برخی از سفارت ها فرم را به زبان آن کشور ترجمه می کنند. 
یعنی اگر شما فارسی زبان هستید و از ایران درخواست این فرم را میدهند، معمولا فرم به زبان فارسی است و به راحتی می توانید آن را پر کنید. با وجود این، کسانی که می خواهند برای تحصیل، کار و یا سیاحت به کشوری سفر کنند، حداقل باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند تا بتوانند در آن کشور از پس نیازهای خود بر بیاید. به همین دلیل، شما باید خود را آماده کنید که فرم سفارت به زبان انگلیسی باشد. 

 

آیا ارائه این فرم به صورت آنلاین امکان پذیر است؟

فرم‌ سفارت اتریش

اتریش یکی دیگر از کشورهایی است که سیستم صنعتی آن سبب می شود تا افراد سالیانه به آن کشور کشیده شوند. شکلات های کشور اتریش در سراسر دنیا معروف هستند و وقتی نام این کشور شنیده می شود حس خوشی را در بسیاری از افراد به وجود می آورد. همچنین، طبیعت نام کشور اتریش یکی دیگر از مواردی است که سبب می شود افراد به آن کشور بروند. کشور اتریش دانشگاه های معتبر زیادی دارد و یکی از قطب های مهم علم و صنعت در دنیا به شمار می رود. برای دریافت وقت و ویزا از کشور اتریش باید فرم سفارت اتریش را پر کنید. در ادامه به توضیح آن می پردازیم. 

اطلاعات را بر چه اساسی وارد فرم سفارت بکنیم؟

همانطور که میدانید شما برای ورود به کشورهای دیگر به پاسپورت نیاز دارید. در پاسپورت تمامی مشخصات شما به زبان انگلیسی قید شده است. کسانی که می خواهند فرم سفارت را پر کنند، گاهی بدون توجه به مشخصات پاسپورت اطلاعات را به زبان انگلیسی وارد می کنند و در همین جاست که ممکن است خطاهای زیادی رخ دهد. 
بهتر است بدانید تمامی اطلاعاتی که در فرم سفارت می آید با پاسپورت شما همخوانی داشته باشد. در غیر اینصورت ممکن است مامور سفارت به این نتیجه برسد که شما فرد بی دقتی هستید و این امر یک نکته منفی برای شما به حساب خواهد آمد. 

آیا افراد زیر 18 سال نیز باید فرم سفارت پر کنند؟

یکی از مواردی که همواره در زمان درخواست ویزا و پر کردن فرم سفارت پرسیده می شود در این زمینه است که آیا افراد زیر 18 سال نیز باید این فرم را پر کنند. پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. تمامی افراد ( حتی کودکان) وقتی می خواهند وارد کشور دیگری شوند باید اجازه ورود به آن کشور را دریافت کنند. زمانی که فرم سفارت مربوط به کودکان را پر می کنید، باید نام قیم وارد شود. به این موضوع دقت داشته باشید که نام قیم را به درستی وارد کنید. 

هدف شما از درخواست ویزا چیست؟

قسمتی از فرم سفارت به این موضوع اختصاص داده شده است که هدف شما از سفر به آن کشور چیست! بسیاری از افراد این قسمت را نادیده می گیرند. اما بهتر است بدانید این قسمت از فرم مهمترین بخش فرم است که شما باید وقت زیادی را به آن اختصاص دهید و جملات خود را هوشمندانه انتخاب کنید. به همین دلیل توصیه می شود قبل از اینکه این فرم را تکمیل کنید کمی جستجو کنید و از افراد دیگری که فرم خود را پر کرده اند کمک بگیرید. 
بی شک، وارد کردن جملات کلیشه ای می تواند برای مامور سفارت که پرونده شما را بررسی می کند بسیار ناخوشایند باشد. به همین دلیل، اهداف واقع گرایانه و اصلی خود را ذکر کنید. مطمئن باشید که با این روش می توانید نظر مثبت سفارت را برای دریافت ویزا جلب کنید. 

شماره پاسپورت چیست؟

یکی دیگر از چالش های افرادی که می خواهند این فرم را وارد کنند در این باره است که شماره پاسپورت کدام است. بهتر است بدانید شماره پاسپورت شما که در پاسپورت با نام Passport Number ذکر شده است، یک حرف انگلیسی با 8 عدد است. این شماره باید و الزاما به درستی در پاسپورت وارد شود، در غیر اینصورت می تواند به ضرر شما وارد شود. 

به تاریخ انقضا پاسپورت توجه دارید؟

بسیاری از افرادی که می خواهند فرم سفارت را پر کنند به تاریخ انقضا پاسپورت خود توجهی نمی کنند و پس از آنکه فرم خود را به سفارت تحویل می دهند به این نتیجه میرسند که پاسپورتشان منقضی شده است. شاید برای شما جالب باشد که این امر می تواند یکی از دلایل رد شدن درخواست ویزا شما باشد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است قبل از پر کردن این فرم ابتدا تاریخ انقضا پاسپورت خود را چک کنید و اگر تاریخ انقضا نزدیک است برای تعویض پاسپورت اقدام نمایید. 

فرم سفارت سوئیس

سوئیس کشوری است که تمامی افراد آن را با نام بانک هایش می شناسند. همین امر سبب شده است این کشور به یک کشور ثروتمند در سراسر دنیا تبدیل شود. همچنین، همانطور که میدانید سوئیس از جمله کشورهایی است که به افرادی که می خواهند به این کشور وارد شوند سختگیری های زیادی می کند. در نتیجه، افرادی که می خواهند فرم سفارت سوئیس را پر کنند، باید دقت فراوانی داشته باشند تا ویزا آنها رد نشود. 

آیا مشخصات هتل و اقامت باید در فرم وارد شود؟

اگر فرم سفارت را بررسی کنید متوجه می شوید بخشی از این فرم به این موضوع اختصاص یافته است که مشخصات کامل هتل و محل اقامت شما باید در فرم ذکر گردد. به همین دلیل کسانی که می خواهند به هتل بروند باید نام هتل را همراه با واچر هتل در سفارت اعلام کنند. همچنین، کسانی که می خواهند به منزل فردی در آن کشور بروند، باید دعوت نامه آن فرد را به سفارت ارائه بدهند. به این موضوع توجه داشته باشید که این قسمت از فرم می تواند تاثیر زیادی در پذیرفته شدن درخواست ویزا شما داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود به آن دقت زیادی داشته باشید. 

 

فرم سفارت اسپانیا

فرم سفارت هلند

هلند کشور کوچکی با جاذبه های توریستی زیادی است. وقتی نام هلند می آید، ناخودآگاه بوی گل به مشام می رسد. بسیاری از افراد بر این عقیده هستند اسم هلند باید به سرزمین گل تغییر پیدا کند و وقتی شما به این کشور سفر می کنید می توانید این حقیقت را از نزدیک مشاهده نمایید. به همین دلیل، سالیانه درخواست زیادی برای سفر به این کشور وجود دارد. 

آیا اشتباه وارد کردن اطلاعات در فرم باعث رد شدن ویزا می شود؟

یکی از سوالات پرتکراری که افراد پس از پر کردن فرم سفارت هلند می پرسند در این زمینه است که آیا اشتباه وارد کردن اطلاعات باعث رد شدن ویزا می شود. بهتر است بدانید که هرگز نمی توان به این سوال پاسخ قطعی داد. اما باید بدانید اشتباه کردن در ورود اطلاعات می تواند سیگنال بسیار بدی را به سفارت آن کشور بفرستد که شما فرد بی انضباط و بی دقتی هستید و این موضوع می تواند تاثیر منفی در رویه دریافت ویزا داشته باشد. به همین دلیل، توصیه می شود در پروسه پر کردن فرم به تمامی موارد توجه داشته باشید و زمانی که در آرامش هستید فرم را پر کنید. 

آیا اصل مدارک را باید به سفارت تحویل دهیم؟

تمامی سفارت ها دستورالعملی را برای تحویل مدارک به دفتر سفارت اعلام کرده اند و این دستورالعمل در وب سایت سفارت خانه ها آمده است. باید بدانید در اکثر مواقع نیازی نیست که شما اصل مدارک را به سفارت تحویل دهید و کپی مدارک کافی است. در صورتی که نیاز به اصل مدارک باشد با شما تماس گرفته می شود و شما می توانید در روز و ساعت مشخص شده اصل مدارک را به سفارت خانه ببرید. 

برای تکمیل یا ارسال مدارک باید به صورت حضوری بروم و یا با پست ارسال کنم؟

یکی دیگر از سوالاتی که در زمان تکمیل فرم سفارت پرسیده می شود در این زمینه است برای ارسال اصل مدارک و یا تکمیل مدارک دیگر خودم باید به صورت حضوری به سفارت بروم و یا می توانم مدارکم را پست کنم. بهتر است بدانید این امر از طریق سفارت خانه به شما اعلام می گردد. اگر نیاز باشد که مدارک را به صورت پستی ارسال کنید، باید بارکد را در بسته قرار دهید و سپس برای سفارت بفرستید. 

آیا نیاز است مدارک اضافی را ارائه دهم؟

شاید بتوان گفت یکی از بزرگترین مشکلاتی که سبب می شود پس از پر کردن فرم سفارت روند درخواست ویزا با مشکل روبرو شود ارسال مدارک اضافی است. بسیاری از افراد فکر می کنند هر چقدر مدارک بیشتر و اضافی را به سفارت ارائه دهند نتیجه بهتری می گیرند. 
اگر به دلایل رد شدن بسیاری از ویزا ها توجه داشته باشید متوجه می شوید یکی از دلایل اصلی این امر ارائه مدارک اضافی بوده است. به طور مثال، اگر در مدارک شما نیامده است که سند خانه و ملک ارائه دهید، اما شما سند خانه و یا یک ملک را در مدارک قرار دهید، ممکن است با رد شدن ویزا مواجه شوید و این امر می تواند برای فرد متقاضی چالش برانگیز باشد. 

فرم سفارت انگلستان

انگلستان یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیاست و دانشگاه آکسفورد و کمبریج که در این کشور قرار گرفته است آن را به یکی از مهمترین مقاصد سیاسی، تحصیلی و اجتماعی تبدیل کرده است. وقتی به وقایع مهم تاریخ نگاه می کنید متوجه میشوید که کشور انگلستان همواره یکی از سردمداران بزرگ این جنبش ها بوده است و اقتصاد آن بسیار فعال است. به همین دلیل سالیانه درخواست زیادی برای دریافت ویزا به سفارت انگلستان ارسال می گردد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه پرکردن فرم سفارت انگلستان با مشاورین ما در ارتباط باشید.

آیا می توان روند دریافت ویزا را از طریق تلفن پیگیری کرد؟

یکی از بزرگترین خطاهای افرادی که به دنبال دریافت ویزا پس از پر کردن فرم سفارت هستند، در این زمینه است که روند دریافت ویزا را از طریق تلفن های مکرر به سفارت خانه پیگیری می کنند. بهتر است بدانید این امر می تواند تاثیر منفی بر رویه دریافت ویزا داشته باشد و به هیچ سوالی به صورت تلفنی پاسخ داده می شود. در نتیجه از شما خواهش می کنیم پس از پر کردن فرم ویزا هرگز تلفنی درخواست خود را پیگیری نکنید. 

به چه صورت می توان روند درخواست به سفارت را پیگیری کرد؟

یکی از سوالاتی که پس از پر کردن فرم ویزا پرسیده می شود در این زمینه است که چگونه می توان روند درخواست ویزا به سفارت را پیگیری کرد. بهتر است بدانید پس از تحویل مدارک به سفارت ایمیلی برای شما ارسال می گردد. در صورتی که نیاز به پیگیری و یا مورد خاصی باشد شما می توانید به سفارت ایمیل بزنید. همچنین، سفارت اعلام می کند در زمان های تعیین شده برای پیگیری درخواست خود ایمیل های خود را به سفارت این کشور ارسال کنید. در واقع، باید بدانید وب سایت سفارت ها بهترین روش برای کسب اطلاعات درست و درجه اول است. 

چقدر طول تا پاسخ ویزا برای افراد ارسال گردد؟

پس از آنکه پر کردن فرم سفارت انگلیس به اتمام رسید و تمامی مدارک تحویل سفارت داده شد، اکنون پروسه سخت و دشوار انتظار برای دریافت ویزا آغاز می گردد. هیچ کس دوست ندارد مدت طولانی به انتظار بنشیند تا پاسخ ویزا برای او ارسال شود. پاسخ ویزا با توجه به نوع ویزا زمان بر است. به طور مثال اگر شما می خواهید درخواست ویزا تحصیلی بدهید، معمولا ویزا شما یک یا دو هفته قبل از شروع زمان دوره تحصیلی در آن کشور برایتان ارسال می گردد. 
اما اگر درخواست ویزا کار و یا مهاجرت داده باشید، ممکن است این زمان کمی بیشتر طول بکشد و هرگز فردی نمی تواند زمان دقیقی را به شما اعلام کند. با توجه به این موضوع که این پروسه می تواند تنش زا باشد، خواسته ما از شما این است که در این زمان صبور باشید و هرگز با ایمیل ها و تماس های اضافی با سفارت برای خودتان مشکل ایجاد نکنید. 

فرم سفارت کانادا

شاید بتوان گفت کشور کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان است که سالانه افراد زیادی از ایران، چین و کشورهای آسیایی دیگر به کانادا سفر می کنند. با توجه به تنش های سیاسی که در چند سال اخیر در ایران به وجود آمده است، کشور کانادا ویزا خود را به سختی به ایرانیان می دهد. به همین دلیل کسانی که می خواهند ویزا کانادا را دریافت کنند باید به موارد مهمی توجه داشته باشند. 

سطح زبان شما چقدر است؟

یکی از موارد مهمی که افراد در زمان پر کردن فرم سفارت کانادا باید به آن توجه داشته باشند سطح دانش زبانی است. این سفارت معمولا حداقل نمره ای را برای آزمون زبان آیلتس اعلام می کند. کسانی که می خواهند ویزا کاری و یا تحصیلی داشته باشند باید در مدارک خود این نمره را ارائه دهند. در غیر اینصورت سفارت کانادا مدارک آنها را بررسی نمی کند. به همین دلیل، تمامی کسانی که می خواهند به کانادا سفر کنند باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند و سطح زبان خود را تقویت نمایند. در این صورت می توانند امید به دریافت ویزا کانادا داشته باشند.

عکس ارسال شده به سفارت چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

کسانی که می خواهند پس از پر کردن فرم سفارت به سرعت به ویزا برسند، باید نکات کوچک و کمرنگ را مد نظر قرار دهند. یکی از مواردی که توصیه می شود تمامی متقاضیان دریافت ویزا کانادا در زمان پر کردن فرم سفارت به آن توجه داشته باشند ویژگی های عکس ارسالی است. تمامی عکس ها باید سه در چهار با پشت زمینه سفید باشند. به پشت زمینه توجه کنید و هرگز عکسی را با پشت زمینه رنگی به سفارت کانادا نفرستید. در غیر اینصورت ممکن است با ویزا شما مخالفت شود. 

پاسپورت شما حداقل چقدر باید اعتبار داشته باشد؟

همانطور که پیشتر در این متن به آن اشاره کردیم عدم توجه به تاریخ انقضا پاسپورت می تواند مشکلات زیادی را برای شما به وجود بیاورد و حتی شما را در روند رد شدن ویزا قرار دهد. به همین دلیل توصیه اکید ما این است که در زمان پر کردن فرم سفارت به تاریخ انقضا توجه داشته باشید. دولت کانادا اعلام کرده است کسانی که می خواهند به این کشور سفر کنند پاسپورتشان باید حداقل 9 ماه تاریخ داشته باشد. در غیر اینصورت این کشور قبول نمی کند آن فرد به کشور کانادا وارد شود. 

هزینه دریافت ویزا کانادا چقدر است؟

کسانی که می خواهند فرم سفارت را پر کنند و برای دریافت ویزا کانادا اقدام کنند همواره در این مورد سوال می پرسند که هزینه دریافت ویزا کانادا چقدر است. بهتر است بدانید هزینه ویزا کانادا از طریق دولت کانادا در وب سایت رسمی اش اعلام می گردد. به همین دلیل توصیه می شود هر زمان که می خواهید به این کشور سفر کنید، ابتدا اطلاعات را به خوبی در وب سایت کانادا مطالعه کنید و سپس برای دریافت ویزا کانادا اقدام کنید. 

فرم سفارت آمریکا

آمریکا یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیاست و بسیاری از افراد به آمریکا سرزمین تحقق آرزوها می گویند. وقتی به این کشور سفر می کنید می توانید ترکیبی از ملیت های مختلف را مشاهده نمایید که با قدرت تمام در کنار هم کار می کنند و همین امر سبب می شود حس خوبی داشته باشید. اما باید بدانید با توجه به شرایطی که در 40 سال اخیر در میان ایران و آمریکا پیش آمده است، پر کردن فرم سفارت و دریافت ویزا آمریکا با چالش های زیادی رو به رو است. به همین دلیل توصیه می شود قبل ازپرکردن فرم سفارت با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را از اقدام خود دریافت کنید. 

در این فرم چه اطلاعاتی آورده شده است؟

آیا سفرهای بین المللی نقشی در دریافت ویزا آمریکا دارد؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان پر کردن فرم سفارت امریکا پرسیده می شود در این زمینه است که آیا سفر های بین المللی نقش مهمی در دریافت ویزا آمریکا دارد. پاسخ به این سوال قطعا مثبت است. سفرهای بین المللی سبب می شود تا ماموران سفارت آمریکا راحت تر به فرد متقاضی ویزا بدهند. به همین دلیل توصیه می شود کسانی که می خواهند به آمریکا بروند از قبل سفر های بین المللی را تجربه کرده باشند. 
تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات جامعی را در مورد پر کردن فرم سفارت در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که میدانید پروسه پر کردن فرم سفارت و دریافت ویزا پروسه پر استرسی است و در زمان پر کردن فرم سفارت باید تمامی نکات مد نظر قرار گیرند. به طور مثال، شما باید مشخصات خود را دقیقا مانند مشخصاتی که در پاسپورتتان آمده است وارد کنید. همچنین، باید به تاریخ انقضا پاسپورتتان توجه داشته باشید و پاسپورتتان حداقل 9 ماه باید تاریخ داشته باشد. همچنین، افراد زیر 18 سال نیز باید برای دریافت ویزا کشور مورد نظر فرم سفارت را پر کنند و در قسمت قیومیت باید نام قیم قانونی آن فرد ذکر شود. رعایت این نکات سبب می شود تا افراد راحت تر ویزا دریافت کنند. 
 

 

تور های پیشنهادی نوید گشت : تور اروپا

تور نوروز 1402 تور ژاپن تور توکیو
تور تایلند تور بالی تور پوکت
تور آفریقای جنوبی تور سامویی تور بارسلون
خدمات ویزا تور مالاگا تور اسپانیا
تور فرانسه تور پاتایا تور بانکوک
تور مالدیو تور ایتالیا تور پاریس
تور آفریقا تور فیلیپین تور سریلانکا

 

نوشتن یک نظر

با ثبت نظر در این فرم شما شرایط حریم خصوصی و قوانین را خوانده و می پذیرید
افزودن نظر